Gniazda elektryczne 

Jest 576 produktów.

Gniazda elektryczne to proste złącza instalacyjne, które umożliwiają podpięcie sprzętów, odbierających energię elektryczną z sieci. Są nazywane również gniazdami wtykowymi, kontaktami bądź po prostu gniazdkami. Istnieje wiele rodzajów gniazd elektrycznych: natynkowe, zewnętrzne, antenowe podwójne, antenowe satelitarne, głośnikowe podwójne, głośnikowe internetowe, internetowe natynkowe, ekwipotencjalne i inne.

Wybierz model

 • Gniazdka pojedyncze
  Gniazdka pojedyncze

  Gniazdka elektryczne to, z oczywistych względów, niezbędne wyposażenie każdego domu i mieszkania. Swoim działaniem doprowadzają do pomieszczeń energię elektryczną, którą można wydatkować poprzez zasilenie urządzeń domowych. Przybierają różne formy, a wszystkie z nich dostępne są w naszym sklepie w najwyższej jakości. Za pomocą dostępnych tutaj gniazdek, możesz wykończyć cały dom lub mieszkanie, z zapewnieniem o trwałości każdego z nich.

  explode

  Gniazdo elektryczne bywa najważniejszą częścią mieszkania

  Form i wyglądów gniazdek elektrycznych jest bardzo wiele i wszystkie z nich mają jedno zadanie, mianowicie doprowadzają prąd do obiegu domowego. Ze względu na niebezpieczeństwo porażenia, każde gniazdko powinno być atestowane i posiadać wszelkie zabezpieczenia. Gniazda elektryczne natynkowe są spotykane najczęściej i przybierają głównie formę wypustek w niskich rejonach mieszkań. Wersje pojedyncze nie obciążają układów i przydają się wszędzie tam, gdzie ma być z nich zasilany prądożerny przedmiot, taki jak kuchenka mikrofalowa czy lodówka.

  Wersje z klapką służą jako zabezpieczenie przed zalaniem i stosuje się je głównie w miejscach narażonych na zachlapania, jak łazienki czy kuchnie. Szeroki wybór kolorystyczny daje każdemu klientowi możliwość uzupełnienia kolorów ścian czy aranżacji pomieszczeń. Najczęściej wybieraną barwą jest jednak nieustannie biel, która sprawdza się bardzo dobrze jako gniazdko, które każdy rozpoznaje. Wersje o wykończeniu przypominającym aluminium prezentują się elegancko, a kremowe będą pasować do beżowych czy brązowych ścian.

  Gniazdo elektryczne zewnętrzne

  Niektóre gniazda, dzięki specjalnej budowie, mogą być stosowane na zewnątrz, gdyż nie dopuszczają do wnętrza ani wody, ani śniegu. Mocno przylegająca klapka i doskonałe dopasowanie, pozwala na użytkowanie tych gniazdek nawet w ogrodzie. Niezależnie od ich wyboru, wszystkie modele dostępne w sklepie Elektromarketania.pl, są najwyższej jakości i posiadają rozwiązania, które przyczynią się do bezpiecznego korzystania z przedmiotów zasilanych energią elektryczną.

 • Gniazdka podwójne
  Gniazdka podwójne

  Gniazdka podwójne to wyposażenie każdego domu, które jest wszystkim doskonale znane. Ze względu na ich szeroką obecność, warto wybrać odpowiedni model dla swoich potrzeb. Podwójne gniazdka mają to do siebie, że posiadają dwa wejścia, w które można wpiąć urządzenia elektryczne. Szeroki wybór kolorów i sposobów wykończenia gwarantuje dopasowanie gniazd do aranżacji każdego mieszkania czy domu. Warto przejrzeć cały asortyment i znaleźć gniazda podwójne, które spełnią pokładane w nich nadzieje.

  explode

  Gniazdo podwójne to niezbędne wyposażenie w każdym mieszkaniu

  Gniazdo elektryczne podwójne różni się od pojedynczego liczbą gniazd, która wynosi w tym przypadku dwie sztuki. Za ich pomocą można doprowadzić prąd do praktycznie każdego zakątka domu czy mieszkania i zlikwidować przymus posiadania przedłużaczy, które tworzą kolejną plątaninę kabli. Warto wybrać właściwe modele już na etapie przygotowywania do budowy, gdyż późniejsze zmiany niosą ze sobą także duże koszty oraz nakłady prac, które okazują się często całkowicie nieopłacalne. Czasami są jednak niezbędne przez uszkodzenia instalacji, wtedy warto zakupić gniazdo podwójne elektryczne, które spełni swoje zadanie przez długi czas, dzięki trwałości i wzorowej jakości wykonania.

  Każdy model, dostępny na stronie Elektromarketania.pl, cechuje się najwyższą klasą i przejściem wszelkich, nawet najbardziej rygorystycznych testów. Wszystkie modele dostępne w naszym sklepie, dają pewność wieloletniego użytkowania bez możliwości wystąpienia awarii. Każdy z oferowanych produktów pozwala również na perfekcyjne dopasowanie ich wyglądu do koloru i rodzaju wykończenia ścian, zatem nie będą się wyróżniać i powodować nieestetycznego efektu wizualnego.

  Gniazdo elektryczne podwójne o wysokiej jakości

  Za pomocą dostępnych w sklepie Elektromarketania.pl gniazd elektrycznych można doprowadzić bezpośrednio prąd do wszystkich zakątków w mieszkaniu czy domu. Duży wybór kolorów i wzorów zapewnia rewelacyjne dopasowanie gniazd do wystroju mieszkań czy koloru ścian, a ich najwyższa jakość zapewni wieloletnie używanie, bez obaw o przedwczesne zużycie lub awarię.

 • Gniazdka antenowe
  Gniazdka antenowe

  Gniazda antenowe są na ten moment niezbędnym wyposażeniem każdego domu czy mieszkania. Za ich pomocą jest dostarczany do domu sygnał telewizyjny, radiowy oraz nowoczesna telewizja kablowa. Po zamontowaniu są zazwyczaj niewidoczne, jednak w niektórych pomieszczeniach można je pozostawić na widoku, oczywiście po wyborze estetycznego gniazdka. W Elektromarketania.pl dostępne są gniazda antenowe TV i SAT, które zapewnią zarówno rewelacyjny efekt po zamontowaniu, jak i dobrą jakość sygnału.

  explode

  O gniazdach antenowych łatwo zapomnieć

  W wielu starszych domach gniazda antenowe są przestarzałe i nie zapewniają odpowiedniej jakości sygnału. Wyglądają także nieestetycznie, a ich niska jakość powoduje, że delikatne poruszenie kablem może skutkować całkowitym odcięciem sygnału z telewizora. Warto tego uniknąć stosując dostępne w Elektromarketania.pl gniazdo antenowe przelotowe, które znacząco poprawi jakości sygnału. Precyzyjne wykonanie wspomoże także bezpieczeństwo podczas oglądania telewizji i zniweluje szansę wystąpienia zakłóceń czy przerywania odbioru.

  W Elektromarketania.pl oferujemy bardzo duży wybór gniazd antenowych, które zapewnią w każdym mieszkaniu dopływ sygnału radia, telewizji naziemnej oraz satelitarnej. W ofercie jest wiele modeli, które pomogą w dopasowaniu estetyki i funkcjonalności do potrzeb klienta. Wszystkie występują w jasnych barwach, zapewniających nowoczesny efekt po zamontowaniu. Dzięki mocnym i doskonale wykonanym mechanizmom wewnętrznym, gniazdo antenowe dostępne w Eletromarketania.pl świetnie sprawdzi się nawet podczas częstego odłączania i podłączania przewodów.

  Gniazdko antenowe to niezbędne wyposażenie każdego domu

  Każdy, zarówno ten nowy jak i starszy dom, wyposażony jest w odpowiednie gniazda antenowe, które zapewniają możliwość rozprowadzania sygnału telewizyjnego, radiowego oraz satelitarnego w danym pomieszczeniu. Warto wybrać taki model, który doskonale się sprawdzi i nigdy nie odmówi posłuszeństwa podczas użytkowania. Jest to tym ważniejsze, że montaż gniazdek jest bardzo pracochłonny i trudny.

 • Gniazda głośnikowe
  Gniazda głośnikowe

  W nowoczesnych lub remontowanych domach warto zastosować instalację głośnikową, która zapewni możliwość podłączenia głośników w praktycznie każdej części domu. Ukrycie kabli głośnikowych pod tynkiem powoduje także, że mieszkanie zyska na tym wizualnie. Nieestetyczne kable prowadzone po podłodze zaburzają harmonijność pokoju. Warto zatem na etapie projektowania przewidzieć miejsce na gniazdko głośnikowe. W ofercie Elektromarketania.pl są dostępne takie gniazda o najwyższej jakości wykonania.

  explode

  Nowoczesny wybór do każdego mieszkania

  Gniazda głośnikowe stały się teraz bardzo modne, gdyż stanowią doskonałe uzupełnienie każdego nowego oraz odświeżonego domu. Spełniają praktyczną rolę, którą doceni każdy właściciel, mianowicie zupełnie zmieniają sposób organizacji kabli głośnikowych. Każde gniazdo głośnikowe ścienne jest bowiem montowane podtynkowo, a wszelkie kable są prowadzone po całym pomieszczeniu wewnątrz ścian. Pozwala to na podłączenie głośników w praktycznie każdym rejonie domu, a nawet w innym pokoju.

  Każde gniazdo głośnikowe ścienne zostało przez producenta wykończone w białym, uniwersalnym kolorze, co zdecydowanie poprawi wygląd każdego mieszkania, zapewniając nowoczesny charakter. Takie gniazdo zwróci także uwagę gości na nasze zainteresowanie względem najnowszych technologii. W sklepie Elektromarketania.pl dostępne są wersje pojedyncze oraz podwójne, które zapewniają możliwość obsługiwania większej liczby kolumn głośnikowych. Wysoka jakość gniazdka zapewnia trwałość i długie użytkowanie, bez obaw o wystąpienie jakichkolwiek awarii.

  Warto zapewnić miejsce dla gniazda głośnikowego

  Projektując nowe mieszkanie warto zwrócić uwagę na umiejscowienie nowych gniazd głośnikowych. Dzięki temu nowy domownik będzie miał możliwość doprowadzenia głośników do każdego rejonu domu, bez nieestetycznego układania kabli na podłodze. Warto także zainteresować się takim rozwiązaniem podczas remontów, umieszczając gniazdo głośnikowe podtynkowe w różnych rejonach pomieszczeń. Gniazda głośnikowe są dostępne w sklepie Elektromarketania.pl i dzięki trwałości będą służyć przez bardzo długi czas.

 • Gniazdka teleinformatyczne
  Gniazdka...

  W każdym nowoczesnym domu nie może zabraknąć gniazda komputerowego, które stanowi końcowy element sieci komputerowej. Jest to na ten moment jedno z najbardziej niezbędnych gniazd domowych, zapewniających w całym domu dostęp sieci internetowej. Zazwyczaj zajmują niewiele miejsca i są bezobsługowe, jednak ich słaba jakość może znacząco wpływać na przepływ sygnału. Polecamy zakupić w Elektromarketania.pl specjalistyczne gniazdo komputerowe RJ45, którego jakość zapewni wieloletnie użytkowanie.

  explode

  W gniazdach komputerowych liczy się jakość

  Gniazdo komputerowe służy jako końcowy element całej sieci. To do niego wpina się kabel RJ45, zaś drugą końcówkę - do modemu lub routera internetowego. Zapewnia to możliwość użytkowania internetu i stanowi wręcz niezbędne wyposażenie każdego domu lub mieszkania. Jakość oferowanych gniazd komputerowych jest bardzo wysoka, co zapewnia trwałość liczoną w długich latach użytkowania. Ze względu na uniwersalny biały kolor, gniazda świetnie sprawdzają się w większości aranżacji.

  Dostępne w Elektromarketania.pl gniazda komputerowe są oczywiście ekranowane, co zapewnia likwidację szumów i zakłóceń, które mogą skutecznie zmniejszyć jakość i prędkość zakupionego internetu. W ofercie jest duży wybór modeli, co zapewnia możliwość wyboru właściwej wersji, która będzie odpowiednia do danego zastosowania. Gniazda podwójne będą doskonałe do dużych sieci internetowych oraz połączeń bezpośrednich między komputerami, a wersje pojedyncze są rewelacyjnym wyborem do większości domowych zastosowań.

  Minimalistyczne gniazdo komputerowe

  Każde gniazdo dostępne w ofercie Elektromarketania.pl jest wykonane z najwyższej jakości materiałów syntetycznych, gwarantując tym samym wieloletnie użytkowanie. Każdy model jest podtynkowy i powinien być montowany na etapie wykończenia domu lub podczas generalnego remontu. Warto zadbać o gniazdo komputerowe, które odwdzięczy się po zakupie długim użytkowaniem bez obaw o wystąpienie niepożądanych, niekiedy trudnych do zdiagnozowania awarii, takich jak nagłe odcięcie od internetu czy zmniejszenie prędkości przesyłu danych, co często jest błędnie przypisywane dostawcom internetowym.

 • Gniazda ekwipotencjalne
  Gniazda ekwipotencjalne

  Czasem spotkać się można z przedmiotami, które dotąd były raczej mało popularne, a jeśli już, to tylko i wyłącznie znane wąskiej grupie odbiorców. Szczególnie z taką sytuacją mamy do czynienia, w przypadku rzeczy, które dotąd były stosowane tylko w określonych miejscach, takich jak laboratoria, czy szpitale. Do takich przedmiotów należą na pewno gniazda ekwipotencjalne.

  explode

  Czym są gniazda ekwipotencjalne?

  Choć to pojęcie wydaje się bardzo skomplikowane i już samo przeczytanie tej nazwy może sprawiać pewne problemy, to jednak nie ma w nim nic trudnego. Rzecz w tym, że to gniazdo ma jedną, ale znaczącą różnicę, która odróżnia je od pozostałych, zwykłych gniazdek. Takie gniazdo może wyrównywać potencjały, dzięki czemu urządzenia są bezpieczniejsze.

  Gdzie kupić gniazdo ekwipotencjalne pojedyncze lub podwójne?

  Daleko szukać nie trzeba, ponieważ takie gniazda powinny znajdować się w większości sklepów z elektroniką. Jednak poszukiwania możemy również rozpocząć w takim miejscu, jak Internet, i zapewne znalezienie takiego sklepu w sieci, w którym gniazda ekwipotencjalne będą się znajdować, będzie o wiele łatwiejsze.

  Wejście na stronę sklepu z elektroniką może służyć nie tylko do zakupu, ale też po prostu zaspokojenia ciekawości i może to być również wiedza przydatna na przyszłość. Gniazda ekwipotencjalne wtykowe, nie muszą służyć jedynie w szpitalach, czy laboratoriach, towarzysząc specjalistycznemu sprzętowi, mogą być również używane w normalnych domach, jeśli komuś zależy na tym, by potencjał został wyrównany.

  Mała popularność takich gniazd nie oznacza, że ograniczają się one do prostoty i mogą nie pasować do domu. Niektórzy dopasowują sobie kolory gniazdek, do kolorów tła i również w tym przypadku możemy tak zrobić, ponieważ można wybrać sobie jeden spośród wielu kolorów. Dlatego też osoby, które przeprowadzają w domu remont i wymieniają również gniazdka, czy po prostu chcą spróbować czegoś nowego i zobaczyć, jak zadziała z ich urządzeniami, mogą skorzystać właśnie z takich gniazd ekwipotencjalnych.

na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 576 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 576 elementów

Charakterystyka niektórych typów gniazdek elektrycznych

Gniazdo elektryczne natynkowe nie wymaga wykonywania otworu w ścianie i montażu puszki elektrycznej. Każdy przewód mieści się w gnieździe. Jest łatwiejsze w instalacji niż podtynkowe. Można je montować w zasadzie wszędzie, lecz trzeba brać pod uwagę możliwości utrudnień podczas ich użytkowania. Gniazdo antenowe podwójne pozwala podłączyć dwa urządzenia do odbioru telewizji w takim miejscu, w którym nie ma rozbudowanej instalacji kablowej.

Inne typy gniazdek elektrycznych również spełniają bardzo ważne funkcje, na przykład dzięki montażowi gniazda głośnikowego podwójnego, możliwe jest podłączenie kolumny do daleko znajdującego się źródła sygnału. Przykładem mogą być głośniki satelitarne z zestawu kina domowego. Natomiast podwójne gniazdo do internetu umożliwia podłączenie dwóch niezależnych linii w estetyczny sposób. Dobrej jakości gniazdo internetowe zawiera także zamek zaciskowy, za sprawą którego połączenie jest trwałe, a kable się nie wysuwają.

Co to jest gniazdo ekwipotencjalne?

Gniazdo ekwipotencjalne jest zazwyczaj używane w laboratoriach. Ma ono zdolność do wyrównywania potencjałów, co jest istotne, jeśli chodzi o sprzęty laboratoryjne. Takie gniazda są bardzo ważne w szpitalach i innych placówkach medycznych, ponieważ gwarantują niezawodną pracę. Do tego typu gniazdka są z reguły podłączane urządzenia pomiarowe, które mają duży stopień czułości. Można je dostać w różnym kształcie i kolorze, na jedno lub dwa miejsca na zacisk sprężynowy, bądź wtyczkę. Warto również do niego dołączyć bolce zabezpieczające przed usterkami wnętrza.