Łączniki podwójne 

Jest 21 produktów.

W kategorii łączniki podwójne znajdziesz sprzęt wysokiej jakości, niezbędny w każdym budynku użytkowym z oświetleniem. Włączniki podwójne to popularne elementy wykorzystywane w każdym mieszkaniu, domu czy na przykład biurze. Cechą wyróżniającą je spośród innych łączników jest możliwość sterowania za ich pomocą dwoma osobnymi obwodami prądowymi.

Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów

Łączniki podwójne

Łączniki najczęściej wykorzystywane są w budynkach do ręcznego sterowania przepływem prądu przez obwody połączone z oświetleniem pomieszczeń. Można podzielić je na różne kategorie według ich wyjątkowych cech. W naszym sklepie podstawowym podziałem jest ilość obwodów, które możesz kontrolować za pomocą jednego urządzenia. Korzystając z włączników podwójnych, możesz niezależnie załączać i rozłączać dwa oddzielne obwody obejmujące na przykład różny rodzaj oświetlenia w jednym pomieszczeniu. Popularnym sposobem ich wykorzystania jest rozdzielenie w lampie przewodów doprowadzających energię elektryczną do oprawek z żarówkami tak, aby powstały dwa osobne obwody. Można wtedy podłączyć dwa pojedyncze łączniki na ścianie lub, oszczędzając miejsce oraz wydatki, zastosować włączniki podwójne.

Włączniki podwójne

W kategorii łączniki znajdziesz podkategorię łączniki podwójne, te natomiast możesz sortować, korzystając z naszej przejrzystej wyszukiwarki. Z łatwością możesz wybrać najbardziej interesującą Cię kolorystykę lub inne parametry. Warto zwrócić uwagę między innymi na zdefiniowany przez producenta stopień szczelności włączników podwójnych, w zależności od planowanego miejsca zastosowania produktu. Najpopularniejsze włączniki podwójne mają ochronę na poziomie IP20. Oznacza to, że są dostatecznie szczelne, aby nie dopuścić do wewnątrz ziarnistego kurzu czy większych okruchów (na przykład z ręki włączającego), natomiast są całkowicie nieodporne na jakikolwiek kontakt z wodą. Nieuważne stosowanie lub montaż zbyt blisko źródła wody może doprowadzić do częstych spięć lub nawet zagrożenia zdrowia lub życia. W miejscach takich jak kuchnia lub łazienka najlepiej zastosować włączniki o stopniu ochrony co najmniej IP44 (im większa druga cyfra w oznaczeniu, tym większy jest deklarowany stopień ochrony przed wodą).

Włączniki podwójne schodowe

Wyłączniki lub włączniki podwójne schodowe to nazwa elementów, które pozwalają stworzyć wygodny system włączania i wyłączania światła z dwóch różnych miejsc. Chodzi o to, aby przykładowo osoba wchodząca na schody mogła załączyć obwód doprowadzający energię do oświetlenia klatki schodowej, a następnie schodząc z nich, mogła wyłączyć światło. W tym celu do pierwszego łącznika musi być doprowadzony przewód zasilający fazowy oraz dwa łączące go z drugim łącznikiem, natomiast od drugiego powinien wychodzić przewód doprowadzający prąd fazowy do źródła światła, które ma podłączony również przewód neutralny i zabezpieczający. Włączniki podwójne schodowe pozwalają nie tylko z dwóch różnych miejsc włączać i wyłączać oświetlenie - dzięki nim można sterować na tej samej zasadzie dwoma osobnymi źródłami światła (na przykład na różnych kondygnacjach klatki schodowej).