Łączniki hotelowe 

Jest 9 produktów.

Łączniki hotelowe to urządzenia, dzięki którym możliwe jest włączanie lub wyłączanie podpiętych do nich obwodów elektrycznych (zwykle jest to oświetlenie, gniazdka sieciowe i wszystkie urządzenia elektryczne z wyjątkiem lodówki). Przełączanie może następować w różny sposób, jednak najpopularniejszym rozwiązaniem jest łącznik hotelowy na kartę.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

Wyłączniki hotelowe - co to jest łącznik hotelowy?

Łączniki hotelowe najczęściej wykorzystuje się w hotelach, pensjonatach, biurach i wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba oszczędzania energii elektrycznej, która musi być realizowana w prosty, intuicyjny dla użytkowników sposób. Najpopularniejszą opcją są łączniki hotelowe na kartę - są one łatwe w obsłudze. Gość z pewnością nie zapomni o wyłączeniu prądu, ponieważ dzieje się to automatycznie po wyjęciu karty z kieszeni obudowy. Wyłączniki hotelowe zazwyczaj pozwalają na sterowanie obwodami oświetlenia i prądem w gniazdkach elektrycznych, a także zasilaniem urządzeń sieciowych i sprzętu RTV. Natomiast lodówka jest podłączona osobno - tak, by była zasilana nawet po wyjęciu karty i opuszczeniu pokoju.

Jak działa łącznik hotelowy na kartę?

Łącznik hotelowy na kartę to przełącznik, do którego dołączona jest specjalna karta wyposażona w element sterujący zmianą stanu przekaźnika - na przykład etykietę RFID albo kod QR. Natomiast sam przekaźnik połączony jest z obwodami elektrycznymi w pomieszczeniu. Po umieszczeniu karty w kieszeni obudowy wyłączniki hotelowe włączają prąd w pomieszczeniu, natomiast po wyjęciu karty zostaje on odcięty. Zazwyczaj dzieje się to z kilku- lub kilkunastosekundowym opóźnieniem, aby można było opuścić pokój przy włączonym świetle. Wiele modeli jest wyposażonych we własne podświetlenie, aby łatwo można było odnaleźć włącznik po wejściu do pomieszczenia.

Dlaczego warto wykorzystywać wyłączniki hotelowe?

Łączniki hotelowe pozwalają właścicielom budynków na duże oszczędności energii elektrycznej (nawet do kilkunastu procent w skali roku), jednocześnie nie angażując zbytnio gości i nie obniżając komfortu użytkowania pomieszczeń. Są również bardzo praktyczne, ponieważ zazwyczaj wykorzystuje się je także do otwierania i zamykania drzwi pokoju, co minimalizuje problemy związane z użyciem tradycyjnych kluczy. Oprócz tego jest to rozwiązanie nowoczesne i eleganckie, które pozytywnie wpływa na odbiór obiektu przez odwiedzających.