Poziome ramki 

Jest 37 produktów.

W kategorii “Poziome ramki do włączników” znajdziesz wiele rodzajów ramek do gniazdek elektrycznych i włączników. Wyposażenie tego rodzaju spełnia funkcję estetyczną, ale przede wszystkim ochronną. Dzięki temu powierzchnia za gniazdem i naokoło niego nie brudzi się wskutek normalnego użytkowania.

na stronę
Pokazuje 1 - 36 z 37 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 37 elementów

Poziome ramki do włączników

W każdym mieszkaniu, domu, biurze i innym budynku użytkowym znajdują się włączniki do światła oraz gniazdka elektryczne. W niektórych pomieszczeniach znajduje się więcej niż jedno gniazdo obok siebie - w takim wypadku warto przed remontem czy wykańczaniem mieszkania zaplanować dokładnie rozmieszczenie takich elementów. Dzięki wcześniej wykonanemu planowi będziesz mógł od razu dobrać sprzęt, z jakiego będziesz korzystał. Projektując rozmieszczenie gniazd lub łączników, warto układać je w poziomych lub pionowych grupach. Znając wcześniej dokładne wymiary takich elementów, możesz je uwzględnić, wykonując stosowne otwory w ścianie w odpowiednich miejscach i odległościach od siebie.

Do czego potrzebne są ramki do gniazdek elektrycznych i ramki do przycisków?

Ramki do gniazdek elektrycznych czy ramki do włączników pełnią tę samą funkcję. Zdarza się, że osoba, która chce trafić po ciemku w przycisk włączający światło, dotyka również ścianę tuż przy nim. Nawet na świeżo umytych rękach znajduje się wiele substancji, które sprawiają, że ściana zaczyna wyglądać mniej estetycznie. Sposobem na uniknięcie takich zabrudzeń może być montaż ramki do przycisków włączających światło. Podczas podłączania urządzeń sieciowych do gniazda ściennego również często zdarza się, że wtyczka nie trafi prosto na swoje miejsce. Na ścianie powstają wtedy niepożądane zarysowania i zabrudzenia. Powodem takich śladów mogą być również wykonane z różnych materiałów, podłączone przewody, które ocierają się o ścianę. Rozwiązaniem są odpowiednio dopasowane ramki do gniazdek elektrycznych. Są wykonane z wytrzymałego materiału, na którym nie widać tego typu zabrudzeń. W prosty sposób można je wyczyścić, a w szczególnych przypadkach można je również łatwo wymienić.

Ramki do przycisków i ramki do gniazdek elektrycznych - rodzaje

W ofercie sklepu Elektromarket Ania znajdziesz szeroki wybór ramek do przycisków i gniazdek elektrycznych. Każdy produkt został wykonany z dużą starannością i precyzją, z materiałów wysokiej jakości - wszystko dzięki ciągle udoskonalanym procesom produkcyjnym renomowanych firm. Kupując taki sprzęt, warto zwrócić uwagę na kolor - dobrze, aby w zamierzony sposób współgrał ze ścianą, na której będzie zamontowany, oraz z kolorem zamontowanych gniazd. Każdy oferowany przez nas produkt spełnia najwyższe standardy i jest zgodny z najbardziej rygorystycznymi normami.