Ściemniacze obrotowe 

Jest 10 produktów.

W podkategorii “Ściemniacze obrotowe” znajdziesz duży wybór ściemniaczy wyposażonych w pokrętło sterujące natężeniem podłączonego oświetlenia. To przydatne elementy wyposażenia, możliwe do zamontowania przy większości rodzajów oświetleń stosowanych w domach, biurach czy szkołach. Ściemniacze obrotowe to nie tylko możliwość lepszego dopasowania natężenia jasności oświetlenia w pomieszczeniu do aktualnej sytuacji, ale również narzędzie, dzięki któremu można zminimalizować ilość zużywanej energii elektrycznej.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Ściemniacze obrotowe

Ściemniacze obrotowe to elementy elektryczne, które są możliwe do zamontowania przy większości rodzajów powszechnie stosowanego oświetlenia. Takie ściemniacze najczęściej obsługują żarówki o mocach od około 20 W do 400 W. Tego typu urządzenia mogą zostać zamontowane zamiast tradycyjnego włącznika. Najczęściej ściemniacz obrotowy to element wielkości normalnego włącznika, który zamiast przycisku ma wmontowany, obrotowy walec. W zależności od stopnia jego odchylenia od startowej pozycji w prawo, proporcjonalnie zwiększa się natężenie światła. Natomiast przy przekręcaniu walca w lewo, oświetlenie będzie stopniowo przyciemniane.

Jak działają ściemniacze obrotowe?

Działanie ściemniaczy obrotowych może być zagadką dla osoby niezaznajomionej z tematem elektroniki lub elektryki. W rzeczywistości najczęściej jest to odpowiednio obudowany, wysokiej jakości, regulowany transformator. Taki element w zależności od ustawienia pokrętła dopuszcza ograniczoną ilość napięcia (napięcia skutecznego) - w zależności od aktualnej wartości, natężenie światła zwiększa się lub zmniejsza, a wraz z nim rośnie lub spada zużycie prądu. Warto pamiętać również, że większość oferowanych produktów ma również wbudowany bezpiecznik, chroniący przed negatywnymi skutkami spięć.

Dlaczego warto używać ściemniaczy obrotowych?

Ściemniacze obrotowe to urządzenia, których działania nie trzeba się uczyć - obsługa jest bardzo intuicyjna. W prosty sposób mogą zastąpić włączniki światła w dowolnym pomieszczeniu oraz nie wymagają specjalistycznych umiejętności podczas montażu. Dzięki ściemniaczom możesz łatwo ograniczyć ilość zużytej energii elektrycznej, zwiększając jednocześnie komfort użytkowania. Takie urządzenie pozwoli Ci skorzystać z mniejszej ilości światła, kiedy będziesz tego potrzebował - na przykład, aby stworzyć nastrój potrzebny do romantycznej kolacji lub wieczornego relaksu.

Co oferujemy w tym dziale?

Oferujemy szeroki wybór ściemniaczy obrotowych w różnych odsłonach. Większość z nich należy do serii podobnych elementów, takich jak gniazdka elektryczne czy włączniki światła. Przed zakupem warto sprawdzić, z jakiej serii pochodzi wyposażenie, które masz już zamontowane lub jakie zamierzasz zamontować. Tego typu urządzenia często sprzedawane są modułowo (osobno urządzenie i osobno ramka do niego) - chodzi o to, aby klient, kupując włącznik, gniazdo elektryczne lub ściemniacz, mógł dobrać sobie ramkę w dowolnym kolorze. Nierzadko stosuje się ramki obejmujące kilka gniazd lub włączników na raz, jednak muszą one być odpowiednio rozłożone (pionowo lub poziomo i w odpowiednich odległościach) oraz pochodzić z tej samej serii. Każdy produkt oferowany przez Elektromarket Ania wykonany jest przez renomowane firmy z materiałów najwyższej jakości. Większość elementów zewnętrznych ściemniaczy obrotowych pokryta jest specjalnym filtrem UV, aby wskutek długotrwałego użytkowania nie straciły swojej pierwotnej struktury i koloru.