Ściemniacze przyciskowo-obrotowe 

Jest 21 produktów.

W kategorii Ściemniacze przyciskowo-obrotowe oferujemy szeroki wybór ściemniaczy wysokiej jakości. Ich nazwa odnosi się do dodatkowej funkcji, która umożliwia wyłączanie oświetlenia poprzez wciśnięcie pokrętła. Może to być dodatkowa zaleta dla osób, które przyzwyczajone są do włączania i wyłączania światła poprzez naciskanie przycisku.

Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów

Ściemniacze przyciskowo-obrotowe

W każdym domu, biurze czy szkole osoby przebywające wewnątrz korzystają z urządzeń sterujących oświetleniem - najczęściej są to zwykłe włączniki. Decydując się na zamontowanie ściemniaczy, możesz znacznie precyzyjniej regulować natężenie światła. Pozwoli to dostosować warunki oświetleniowe do potrzeb wynikających z panującej sytuacji. Oglądając film w salonie, możesz zmniejszyć jasność świecenia żarówek, a zwiększyć ją, czytając książkę. W biurze możesz ustawić optymalną dla wzroku jasność światła, kiedy pracownicy siedzą przy komputerach, a podczas spotkania biznesowego ustawić natężenie świecenia na najwyższą wartość. Oferowane ściemniacze przyciskowo-obrotowe mają możliwość obsługi żarówek o szerokim przekroju wartości ich mocy - od około 20 W do 400 W.

Dlaczego warto stosować ściemniacze?

Stosowanie ściemniaczy jednocześnie zwiększa komfort korzystania z oświetlenia (dzięki możliwości idealnego dostosowania jego jasności do warunków) oraz zmniejsza ilość zużytej energii elektrycznej. To z kolei przekłada się zarówno na niższe opłaty za prąd, jak i mniejsze zanieczyszczenie naszej planety (przy dzisiejszych sposobach pozyskiwania energii).

Jak działają ściemniacze przyciskowo-obrotowe?

Ściemniacze przyciskowo-obrotowe różnią się od zwykłych jedynie innym sposobem całkowitego odłączenia zasilania od oświetlenia. Natężenie światła reguluje się, obracając pokrętłem, a całkowicie wyłącza lub włącza oświetlenie, naciskając ściemniacz jak przycisk. Oprócz zalety, jaką jest możliwość intuicyjnego korzystania z urządzenia (jak w innych włącznikach), osobie wyłączającej oświetlenie w jasny dzień łatwiej jest się upewnić, że światło zostało wyłączone, kiedy może zrobić to jednym kliknięciem. Sam ściemniacz działa dzięki wykorzystaniu elementu nazywanego transformatorem - dzięki jego regulacji zmienia się wartość napięcia dopływającego do żarówki. W zależności od tego, w jakiej pozycji znajduje się pokrętło ściemniacza, transformator zmniejsza lub zwiększa napięcie, co skutkuje mniej lub bardziej intensywnym świeceniem żarówki. Większość oferowanych ściemniaczy w Elektromarkecie Ania wyposażonych jest również we wbudowany bezpiecznik, chroniący przed negatywnymi skutkami spięcia.

Co oferujemy w tej kategorii?

Nasza oferta pozwoli Ci na swobodne wybieranie sprzętu spośród różnych kolorów, firm i serii. Warto, abyś przed zakupem ściemniacza sprawdził, z jakiej serii pochodzi pozostała część Twojego wyposażenia. Większość sprzętów tego typu jest sprzedawana osobno, dlatego kupując ściemniacz, otrzymasz samo urządzenie - ramkę należy dokupić. Dzięki temu możesz samodzielnie dobrać jej kolor. Warto dobrać urządzenia, które będą pasowały do siebie stylistycznie lub - jeżeli są już ułożone w grupach (wymieniasz zwykły włącznik na ściemniacz) - ważne jest, żeby pochodziły z jednej serii, aby element pasował do założonej już ramki. Oferujemy ściemniacze w różnych kolorach, a większość modeli pokryta jest filtrem UV, który sprawia, że zachowają swój wygląd nawet po wielu latach użytkowania.