Wtyczki przemysłowe 

Jest 6 produktów.

W kategorii “Wtyczki przemysłowe” oferujemy wtyczki wykonane w taki sposób, aby spełniały swoją funkcję w cięższych warunkach niż domowe. Wtyczki przemysłowe zbudowane są w taki sposób, aby stale pracowały prawidłowo mimo zmian temperatur czy wysokiej wilgotności. Charakterystyczną cechę jest także odpowiednie przystosowanie do przewodzenia wyższych napięć.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Wtyczki przemysłowe

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości wtyczki przemysłowe do zastosowania zarówno w przemyśle, jak i w przydomowych warunkach. Oferta obejmuje wtyczki o dwóch, czterech lub pięciu bolcach - to sprzęt do połączenia z prądem jednofazowym lub trójfazowym. Prąd jednofazowy to taki, który dostępny jest w większości domów i mieszkań - stosuje się go do zasilania oświetlenia, sprzętu RTV, wiatraków i tym podobnych urządzeń, które nie wymagają dużych ilości mocy. Wtyczki oraz gniazdka tego typu mają 2 bolce (lub 3, jeżeli uwzględnione jest również uziemienie), a napięcie w takiej instalacji w Polsce wynosi 230 V. Instalacja trójfazowa szczególnie dobrze sprawdza się do zasilania takich urządzeń, jak betoniarka, frezarka, kuchenka indukcyjna czy dowolne urządzenie o wysokich potrzebach energetycznych. Jej napięcie to 230/400 B, a stosuje się ją w domach, w których często jednocześnie używana jest na przykład pralka, zmywarka, kuchenka i telewizor, ale najczęściej znajduje zastosowanie w fabrykach, biurach, dużych firmach, statkach czy na budowie. Wtyczki do gniazdek z takim prądem mają 4 lub 5 bolców. W naszej ofercie znajdziesz wtyczki przystosowane do montażu zarówno na przewodach przeznaczonych do prądu jednofazowego, jak i trójfazowego.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Oferujemy wtyczki przemysłowe z różnymi rodzajami zabezpieczeń. Należy zwrócić uwagę, że oznaczenia szczelności nie dotyczą pojedynczych elementów, tylko całych złożonych zestawów. Dostępne są wtyczki o stopniach szczelności IP54 - oznacza to, że jest odpowiednio chroniona przed dostaniem się do wewnątrz kurzu, piasku, czy strumienia wody (niezależnie z jakiego kierunku). Dostępne mamy również wtyczki przenośne jeszcze z większą ochroną - IP67 (ochrona przed silniejszym strumieniem i drobinami o mniejszej średnicy). Każdy z oferowanych produktów wykonany jest z wysokiej jakości materiałów oraz z dużą precyzją przez renomowane firmy specjalizujące się w produkcji sprzętu elektrycznego. Oprócz szeregu zalet związanych z praktycznym używaniem wtyczek większość z nich wyróżnia się wyjątkowym, nowoczesny designem.