Gniazda przemysłowe 

Jest 2 produktów.

W kategorii “Gniazda przemysłowe” znajdziesz wysokiej jakości, profesjonalne gniazda przeznaczone do zastosowania w trudnych dla sprzętu warunkach. Tego typu elementy są zbudowane w taki sposób, aby były chronione przed dostępem do wewnątrz zanieczyszczeń, takich jak kurz, pył, piasek czy woda. Są także przygotowane do przesyłu prądu o różnych wartościach.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Gniazda przemysłowe

Gniazda przemysłowe, które oferujemy, są znakomicie przystosowane do warunków nieprzyjaznych dla zwykłego sprzętu. Wykorzystuje się je w takich miejscach jak fabryki, małe firmy, warsztaty o różnej specjalizacji, pracownie stolarskie, statki i wiele innych. Znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie panuje wzmożona obecność kurzu, pyłu, drewnianych drzazg czy możliwe jest ochlapanie przez wodę. Gniazda tego typu zabezpieczane są specjalnymi zatyczkami, umieszczonymi tak, aby po wyciągnięciu wtyczki można było od razu zamknąć dostęp do gniazda.

Gniazda przemysłowe i ich kategorie

Gniazda przemysłowe można podzielić na dwie podstawowe kategorie - gniazda przeznaczone do prądu jednofazowego i gniazda przeznaczone do prądu trójfazowego. Jednofazowe gniazda mają dwa lub trzy miejsca na żyły (2 bieguny i uziemienie) i pozwalają na przewodzenie prądu o napięciu 240 V, natomiast trójfazowe mają od 4 do 5 żył i obsługują napięcie 240/400 V. W domach i mieszkaniach zazwyczaj korzysta się z prądu jednofazowego do zasilania urządzeń RTV, oświetlenia i tym podobnych. Prąd trójfazowy przydaje się do zasilania takich urządzeń jak frezarka, betoniarka, kuchenka indukcyjna czy ostatnio coraz bardziej popularne samochody elektryczne - są to urządzenia, które wymagają większych mocy. Z gniazd trójfazowych najczęściej korzysta się w fabrykach, biurowcach czy warsztatach, ale niektórzy decydują się również na takie zasilanie w domach.

Ochrona IP

Większość gniazd przemysłowych, które oferujemy, ma ochronę na poziomie IP44. Oznacza to, że jest ono chronione przed dostaniem się do wewnątrz ciał stałych o średnicy nie mniejszej niż 1 mm oraz przed dostaniem się wody w przypadku zachlapania z dowolnego kierunku. Zwiększenie dowolnej z cyferek przy “IP” (pierwsza lub druga) oznacza zwiększenie deklarowanej przez producenta szczelności dotyczącej ciał stałych lub cieczy.

Odpowiednie przygotowanie to klucz do prawidłowej pracy

Gniazda przemysłowe należy odpowiednio przygotować, aby spełniały swoją funkcję. Podłączenie gniazda do przewodu powinno rozpocząć się od rozkręcenia go, a następnie przewleczenia kabla z pełną izolacją przez kolejno: zakrętkę, zacisk przewodów, uszczelniacz i główny korpus gniazda. Wtedy należy zdjąć izolację z kabla, rozdzielić wszystkie żyły i zdjąć z nich izolację, aby odpowiednio umieścić je na przygotowanych miejscach w samym gnieździe prądowym. Wszystko należy ciasno skręcić i zadbać, żeby żadna z żył nie stykała się z inną w niepożądany sposób (odpowiednio je od siebie izolując). Tak przygotowane gniazdo zapewni swobodny przepływ energii elektrycznej i brak spięć lub innych nieprawidłowości spowodowanych dostaniem się niepożądanych ciał stałych lub cieczy do wewnątrz.