Gniazda gumowe 

Jest 4 produktów.

W kategorii “Gniazda gumowe” proponujemy naszym klientom wysokiej jakości gniazda przemysłowe wykonane z gumy. Taki rodzaj elementów elektrycznych znajduje zastosowanie zarówno w fabrykach, firmach i rolnictwie, jak i w przydomowym warsztacie lub ogrodzie. Obudowa wykonana z gumy zapewnia znacznie wyższą skuteczność w ochronie przed wilgocią i niewielkimi zanieczyszczeniami.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Gniazda gumowe

Oferowane przez nas gniazda gumowe to wysokiej jakości elementy, zaprojektowane do wykorzystania ze sprzętem elektrycznym. Takie gniazda przeznaczone są do zastosowania w trudnych dla sprzętu warunkach, takich jak wilgoć lub obecność kurzu, pyłu czy piasku. Gumowa obudowa zapewnia wysoki poziom szczelności. W części produktów znajduje się dodatkowa, specjalna zatyczka, przymocowana na stałe na gumowym pałąku - zapewnia ona szczelność nawet w momencie, kiedy w gnieździe nie znajduje się wtyczka. Po umieszczeniu wtyczki w gnieździe całość zyskuje większą szczelność.

Ochrona IP44 - co to znaczy?

Gniazda gumowe mają stopień szczelności określony przez producenta, który zapisuje się według międzynarodowego standardu IP (po angielsku International Protection Rating). Przykładowo - IP44 oznacza, że element jest odporny na próby dostępu do części niebezpiecznych przy pomocy drutu, przed dostaniem się ciał stałych o średnicy 1 mm i większej oraz przed bryzgami wody z dowolnego kierunku. Taka ochrona zapewnia bezpieczne stosowanie w miejscach, gdzie występuje zagrożenie ochlapania wodą lub w miejscach, gdzie panuje duże zapylenie. Gniazdo tego rodzaju dobrze sprawdzi się w fabryce, pracowni stolarskiej lub w ogrodzie.

Gniazda gumowe - wysoka jakość to bezpieczeństwo

Wszystkie oferowane przez nas gniazda wykonane są z wysokiej jakości materiałów, z zachowaniem obowiązujących norm bezpieczeństwa i standardów jakości. Proponujemy jedynie sprzęt pochodzący od sprawdzonych firm mających wśród klientów dobrą opinię dzięki najlepszym produktom. Jedna z firm, której produkty oferujemy, to F-Elektro - marka włoskiego pochodzenia. Jej wyroby to między innymi gniazdo do przewodu jednofazowego z dwubiegunowym złączem oraz miejscem na uziemienie. Gniazdo przystosowane jest do pracy z prądem 16 A o napięciu 250 V i ma przyłączoną na pałąku zatyczkę chroniącą przed dostaniem się niepożądanych zanieczyszczeń do środka.