Zaślepki do ramek 

Jest 14 produktów.

W kategorii “Zaślepki do ramek” znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości zaślepek przeznaczonych do montażu z ramkami z serii, które mamy w ofercie. Tego typu produkty to znakomity sposób na zabezpieczenie wnętrza puszki naściennej przed działaniem czynników zewnętrznych.

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów

Zaślepki do ramek

Zaślepki do ramek to elementy instalacji elektrycznej, które montuje się na niezabudowanych puszkach naściennych. Mają one za zadanie chronić urządzenia i przewody schowane wewnątrz przed zewnętrznymi czynnikami. Tego typu produkty znajdują zastosowanie w małych mieszkaniach, domach, biurach, szkołach, szpitalach i w każdym budynku, w którym występuje instalacja elektryczna. Znakomicie sprawdzają się na przykład do osłony puszek, w których znajduje się przyłącze telefoniczne, internetowe lub inne, ale nie jest potrzebna częsta interwencja z zewnątrz. W razie potrzeby zaślepkę można łatwo zdemontować, jednak przez większość czasu przewody czy ewentualne urządzenia wewnątrz (na przykład niewielkie sterowniki zdalnego sterowania) będą chronione przed zewnętrznymi czynnikami, takimi jak promieniowanie słoneczne UV, wilgoć, zapylenie czy kurz.

Wygląd też ma znaczenie

Zaślepki, które oferujemy, poza praktyczną funkcją ochrony sprzętu znajdującego się w puszce sprawdzają się doskonale jako element wystroju. Otwarta puszka jest nieelegancka - nawet bez nieestetycznych przewodów lub innych dodatkowych elementów. Zaślepka sprawia, że tego typu części przestają być widoczne, a na ich miejscu znajduje się element dobrze komponujący się z wystrojem pomieszczenia. Zaślepki sprzedawane są samodzielnie, bez ramek - klient samodzielnie może dobrać kolor ramki. Z łatwością możesz też dopasować zaślepkę jako jeden z elementów wypełniających do wielokrotnej ramki (na przykład pionowa ramka składająca się z trzech segmentów, z czego jeden to gniazdo, drugi to łącznik, a trzeci zaślepka). Aby zachować jak najdłużej świeży wygląd, większość naszych zaślepek pokryte zostały filtrem UV, który chroni je przed blaknięciem na skutek ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Zaślepki są tak zbudowane, aby w razie powstania nierówności między puszkami mogły zostać skompensowane przez system teleskopowy.

Zaślepki do ramek - bezpieczeństwo to podstawa

Większość tego typu sprzętu ma oznaczenie stopnia szczelności nadane przez producenta. Stanowi ono rodzaj gwarancji, że element będzie odporny na określone czynniki zewnętrzne. Stopień szczelności określa się za pomocą oznaczenia IP (International Protection Rating) - w przypadku standardowych zaślepek do ramek najczęściej jest to IP20. Oznacza on ochronę przed dostępem do części niebezpiecznych za pomocą palca, co jest szczególnie przydatne, jeżeli do puszki mogłyby mieć dostęp dzieci, oraz ochrona przed ciałami obcymi, stałymi o średnicy nie mniejszej niż 12,5 mm.