Uszczelki do ramek 

Jest 2 produktów.

W kategorii “Uszczelki do ramek” znajdziesz szeroki wybór uszczelek przeznaczonych do umieszczenia na ramkach do gniazdek i łączników. Dzięki takiemu połączeniu cały element zyska na szczelności i będzie mógł zostać użyty w miejscu o warunkach mniej korzystnych dla sprzętów elektrycznych.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Uszczelki do ramek

Uszczelki do ramek stanowią bardzo ważny element instalacji elektrycznych. Często wykorzystuje się je w fabrykach, halach produkcyjnych, warsztatach czy przy basenach - w miejscach o wysokim stopniu zapylenia czy zakurzenia oraz tam, gdzie istnieje podwyższone ryzyko zachlapania wodą.

Zastosowanie uszczelki do ramek

Uszczelkę umieszcza się na ramce gniazda, łącznika (włącznika), zaślepki lub innego elementu instalacji elektrycznej, który łączy się z ramką. Uszczelka wykonana jest z giętkiej gumy, która dokładnie wypełnia przestrzeń umożliwiającą ewentualne dostanie się różnego rodzaju zanieczyszczeń (na przykład do środka gniazda).

Uszczelki do ramek i ochrona IP44

Po prawidłowym założeniu uszczelki na przeznaczoną jej ramkę, cały układ zyskuje wyższy stopień szczelności. W większości przypadków jest to klasa szczelności IP44 - oznacza to, że urządzenie elektryczne jest odporne na dostanie się palcem do niebezpiecznych elementów (ochrona przydatna szczególnie w przypadku dostępu dzieci do danego urządzenia). Produkt jest również chroniony przed dostaniem się do wewnątrz zanieczyszczeń o średnicy nie mniejszej niż 1 mm oraz przed zachlapaniem wodą.

Jak prawidłowo korzystać z uszczelki do ramek?

Każda z uszczelek ma w opisie dokładną informację dotyczącą przynależności do danej serii i kompatybilności z konkretnymi modelami ramek. Wybierając dany model, zwróć uwagę na ten szczegół - dzięki temu będziesz miał pewność, że zakupiona uszczelka będzie pasowała idealnie do Twojego sprzętu i będzie spełniała swoje zadania możliwie najlepiej. Niepoprawny dobór uszczelki nieprzystosowanej do współpracy mógłby zakończyć się niepożądaną nieszczelnością, a w konsekwencji spięciem i uszkodzeniem sprzętu. Warto również zwrócić uwagę na dedykowane przez producenta przeznaczenie do jednokrotnych lub wielokrotnych ramek (niektóre modele pasują do obu wersji). Modele mogą się nieznacznie różnić na przykład wielkością, co w przypadku nieprawidłowego użycia może skutkować zmniejszeniem szczelności. Zadbaj również, aby wykorzystywany sprzęt eliminował ewentualne, negatywne skutki niedoskonałości powstałych podczas montażu - na przykład systemy dociskające ramkę i zapewniające większą szczelność. W ten sposób zmniejszysz prawdopodobieństwo wystąpienia nieszczęśliwych wypadków.