Żarówki LED E14 

Jest 46 produktów.

Żarówki LED E14 to nowoczesny następca wolframowych żarówek E14 (popularny “mały gwint”), które wykorzystuje się w niewielkich lampkach, żyrandolach i kinkietach. Wykorzystuje się w nich diody LED (ang. light-emitting diode), dzięki czemu charakteryzują się niskim zużyciem energii, dużą trwałością i wysoką wydajnością świetlną.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 46 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 46 elementów

Żarówki LED E14

Żarówki wyposażone w trzonek E14 (“mały gwint”) są często wykorzystywane w oświetleniu dekoracyjnym, żyrandolach i kinkietach. Powodem ich popularności jest przede wszystkim szeroki wybór dostępnych baniek, które występują między innymi w kształcie świecy, płomyka, kuli czy gruszki. Wersja wykorzystująca diody LED jest bardziej oszczędna i ekologiczna, dlatego zdobywa coraz większe uznanie wśród konsumentów i powoli zastępuje tradycyjne żarówki wolframowe.

Technologia LED

Lampy ledowe mają wiele cech, które dają im przewagę nad tradycyjnymi odpowiednikami z żarnikiem wolframowym, a nawet energooszczędnymi świetlówkami fluorescencyjnymi. Podstawową zaletą jest ogromna wydajność i bardzo niskie zużycie prądu - białe diody LED mogą osiągać skuteczność świetlną na poziomie blisko 300 lumenów na wat! Dla porównania, najlepsze halogenowe lampy żarowe osiągają maksymalną skuteczność 30 lm/W. Oświetlenie LED jest też znacznie trwalsze (nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin pracy) i nie wydziela dużych ilości ciepła. Żarówki LED nie wytwarzają promieniowania ultrafioletowego, dlatego są bezpieczne dla ludzkiej skóry i oczu. Poza tym dobrze oddają naturalne kolory i występują w różnych temperaturach barwowych. Można je również często włączać i wyłączać, bez szkody dla żywotności, a maksymalna jasność jest osiągana prawie natychmiast. Diody LED występują w niemal każdym kolorze, dlatego są chętnie wykorzystywane w oświetleniu dekoracyjnym, ale także jako użytkowe źródło światła.

Żarówki LED E14 w naszej ofercie

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór żarówek LED z gwintem E14. Oferujemy modele w kształcie gruszki (standardowy typ A), świeczki, płomyka czy kuli. Dostępne są żarówki o różnych temperaturach barwowych (ciepła, chłodna i neutralna biel) oraz mocach (od 3 W do 11 W). Żarówki LED E14 możesz zamontować w zwykłych oprawach zasilanych prądem przemiennym 230V z sieci, dlatego stanowią one świetną alternatywę dla wolframowych żarówek z małym gwintem.