Żarówki LED E27 

Jest 89 produktów.

Żarówki LED to energooszczędne, ekologiczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. Oświetlenie oparte o wykorzystanie diod LED cechuje się niewielkim poborem prądu. Trwałość takich żarówek wynosi nawet 15 000 godzin pracy. Standardowy gwint E27 pasuje do większości opraw, dzięki czemu możesz zamontować żarówki LED w niemal każdej lampie.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 89 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 89 elementów

Żarówki LED E27

Żarówki LED zbudowane są z wielu niewielkich diod elektroluminescencyjnych (light-emitting diode), które wskutek przepływu prądu emitują światło (w szczególnych przypadkach także promieniowanie podczerwone albo ultrafioletowe). Diody LED w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek z drutem oporowym nie nagrzewają się intensywnie podczas użytkowania - większość dostarczonej energii zostaje zamieniona na światło, dlatego są one znacznie oszczędniejsze niż zwykłe żarówki wolframowe. Żarówki LED przystosowane są do wykorzystania standardowych oprawek (stosowanych do tradycyjnych żarówek), a ich sprawność świetlna wynosi średnio 84 lumeny na 1 wat zużytej mocy (dla porównania w przypadku wolframowej żarówki o mocy 60 W jest to zaledwie niecałe 12 lm/W - ponad siedem razy mniej). Diody ledowe są też bardziej komfortowe w użytkowaniu niż tak zwane żarówki energooszczędne, ponieważ od razu świecą z pełną jasnością i nie migają, a ich barwa jest naturalniejsza.

Gwint E27

E27 to oznaczenie najpopularniejszego gwintu żarówkowego (duży, okrągły trzon), który jest powszechnie wykorzystywany w domowych lampach. Jest to tak zwany gwint Edisona (Edison Screw, skrót E) o średnicy znamionowej 27 mm. Dzięki wykorzystaniu tego rodzaju cokołu w żarówkach LED mogą być one montowane w zwykłych lampach w miejsce żarówek wolframowych.

Zalety technologii LED

Lampy LED mogą być często włączane i wyłączane bez szkody dla układu, dlatego doskonale sprawdzą się w miejscach, gdzie często zapala się i gasi światło (na przykład na klatkach schodowych). Nie rozgrzewają się mocno podczas eksploatacji, a ich trwałość jest znacznie wyższa niż tradycyjnych żarówek i wynosi średnio 15 lat (około 15 tysięcy godzin pracy). Oprócz tego nie są szkodliwe dla ludzkiego wzroku i skóry, ponieważ zwykłe lampy LED nie emitują promieniowania ultrafioletowego. Diody LED występują w wielu kolorach - w oświetleniu użytkowym wykorzystuje się przede wszystkim ciepłe, neutralne i chłodne odcienie światła białego, natomiast w dekoracjach świetlnych używa się także diod kolorowych.