Żarówki LED GU10 

Jest 28 produktów.

Żarówki LED GU10 zostały zaprojektowane jako energooszczędny zamiennik halogenowych żarówek typu “oczko”, stosowanych w lampach kierunkowych i sufitowych, a także w oświetleniu w łazienkach i kuchniach. Są zasilane prądem przemiennym o napięciu 230 V, dzięki czemu nie wymagają specjalnego zasilacza i mogą być montowane w standardowych oprawach do żarówek z gwintem GU10.

Pokazuje 1 - 28 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 28 z 28 elementów

Żarówki LED GU10

Żarówki z gwintem GU10 (dwa bolce, kształt bańki to w przeważającej ilości przypadków “oczko”) są bardzo popularnym elementem pomocniczego oświetlenia w mieszkaniach. Można spotkać je w lampach kierunkowych, a także jako dodatkowe źródła światła w łazience, kuchni czy na suficie. Kąt świecenia takiej żarówki wynosi około 120°, dlatego świetnie sprawdza się ona jako element doświetlający, na przykład nad kuchennym blatem czy obok lustra. Żarówki LED GU10 stanowią energooszczędną, trwałą alternatywę dla tradycyjnych lamp żarowych GU10.

Zalety technologii LED

Żarówki LED składają się z wielu diod, które po podłączeniu do prądu zaczynają emitować światło. Ten rodzaj oświetlenia jest bardzo oszczędny, ponieważ charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością świetlną (niektóre diody osiągają nawet 300 lumenów na jeden wat zużytej energii), a żywotność lamp ledowych jest nawet kilkudziesięciokrotnie większa, niż tradycyjnych żarówek wolframowych. Żarówki LED nie emitują szkodliwego promieniowania ultrafioletowego, dlatego korzystanie z nich nie stanowi zagrożenia dla wzroku i skóry. Mogą też być wielokrotnie włączane i wyłączane bez uszczerbku na trwałości, a ich maksymalny poziom światła jest osiągany niemal od razu po uruchomieniu. Żarówki stworzone z wykorzystaniem diody LED doskonale nadają się do oświetlenia dekoracyjnego, ze względu na niemal nieograniczony wybór możliwych do uzyskania kolorów i natężeń strumienia światła. Oprócz tego lampy ledowe dobrze oddają naturalne barwy, dzięki czemu pozwalają stworzyć instalację oświetleniową, która znakomicie będzie komponowała się z każdą aranżacją wnętrza.

Jakie modele są dostępne w naszym sklepie?

Na naszej stronie internetowej znajdziesz szeroki wybór żarówek LED wyposażonych w gwint GU10. Oferujemy modele w odcieniach zimnej, ciepłej i neutralnej bieli, o mocy znamionowej od 1,5 W do 8 W. Dostępne są żarówki LED GU10 z przesłoną przezroczystą lub mleczną. Znajdziesz u nas produkty renomowanych marek, takich jak Kanlux, Philips czy Wojnarowscy.