Świetlówki T5 

Jest 2 produktów.

Świetlówki T5, popularnie nazywane miniaturowymi, wyposażone są w ustandaryzowany trzonek G5, a średnica ich rury wynosi 16 mm. Podobnie jak świetlówki T8, są one odmianą lamp fluorescencyjnych. Wysoka wydajność i duża trwałość tego typu oświetlenia sprawia, że świetlówki T5 są chętnie wykorzystywane w pomieszczeniach przemysłowych, budynkach publicznego użytku oraz innych miejscach, gdzie potrzebne jest energooszczędne i silne źródło światła.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Świetlówki T5

Lampy fluorescencyjne (w tym również świetlówki T5) zbudowane są ze szklanej rury, która od wewnątrz pokryta jest luminoforem o składzie zależnym od pożądanego efektu świecenia. Rurę wypełniają opary rtęci oraz argon, a przy jej wylocie znajdują się elektrody wolframowe. Ich wyładowania powodują powstawanie promieniowania ultrafioletowego, które jest następnie przetwarzane przez luminofor na odpowiedni odcień światła widzialnego. Świetlówki T5 wyposażone są w trzon G5, który pasuje do miniaturowych opraw świetlówkowych. Warto pamiętać, że oprawy do świetlówek muszą być wyposażone w specjalny układ stabilizacyjno-zapłonowy - w przypadku lamp kompatybilnych ze świetlówkami G5 jest on najczęściej elektroniczny.

Cechy i zastosowanie świetlówek

Oświetlenie przy pomocy lamp fluorescencyjnych jest często wykorzystywane w miejscach, gdzie źródło światła musi być bardzo wydajne i maksymalnie energooszczędne. Dlatego świetlówki zazwyczaj można spotkać w szkołach, biurach, szpitalach, fabrykach czy warsztatach. Dużą zaletą tego typu oświetlenia jest też wysoka trwałość - jej minimalna wartość wynosi 8000 godzin pracy, czyli co najmniej 8 razy więcej, niż w przypadku lamp żarowych (wartość uśredniona - żywotność może się różnić w zależności od konkretnego modelu). Wyższa jest również skuteczność świetlna, która dochodzi do 105 lumenów na wat. Cechują się natomiast niższą emisją ciepła, niż tradycyjne żarówki, dzięki czemu zużywają mniej energii elektrycznej. Na rynku dostępne są świetlówki T5 o różnej temperaturze barwowej i współczynniku oddawania kolorów, a także o różnych mocach.

Nasza oferta

W naszym sklepie dostępne są świetlówki T5 o zróżnicowanej temperaturze barwowej i innych parametrach. Dzięki temu z łatwością dobierzesz optymalny model, który perfekcyjnie sprawdzi się w zaplanowanym dla niego miejscu. Jeżeli interesują Cię inne rodzaje świetlówek liniowych, w pozostałych podkategoriach znajdziesz również popularne świetlówki fluorescencyjne T8 (pasujące do gwintu G13) oraz innowacyjne świetlówki wykorzystujące diody LED.