Świetlówki T8 

Jest 14 produktów.

Świetlówki T8 to najbardziej rozpowszechniona odmiana lamp fluorescencyjnych. Średnica tuby wynosi 26 mm, a urządzenie wyposażone jest w trzonek G13, współpracujący z magnetycznymi i elektronicznymi układami zapłonowymi. W tej kategorii oferujemy szeroki wybór świetlówek liniowych T8 o różnej mocy i charakterystyce świetlnej.

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów

Świetlówki T8

Świetlówki T8 to najpopularniejsza odmiana tego typu oświetlenia. Podobnie jak w przypadku innych lamp fluorescencyjnych, ich działanie opiera się na wykorzystaniu szklanej rury, która wypełniona jest argonem oraz parami rtęci, a ścianki pokryte są od wewnątrz luminoforem. Na skutek wyładowań pomiędzy wolframowymi elektrodami u wylotu rury powstaje promieniowanie ultrafioletowe, które jest przetwarzane przez luminofor na pożądany odcień światła widzialnego. Do uruchomienia świetlówki potrzebny jest odpowiedni układ stabilizacyjno-zapłonowy, który znajduje się w oprawie lub w gwincie żarówki (najczęściej w przypadku świetlówek kompaktowych z trzonem E27).

Zalety świetlówek

Świetlówki stanowią bardziej energooszczędne rozwiązanie niż tradycyjne żarówki wolframowe. Przyczyną jest wyższa skuteczność świetlna, dochodząca nawet do 105 lumenów na wat, oraz niższa emisja ciepła. Strumień świetlny w świetlówkach nie jest tak silnie zależny od wartości napięcia zasilania, jak w lampach żarowych, a ich trwałość jest wyższa i wynosi co najmniej 8000 godzin pracy. Możliwe jest wytworzenie świetlówek o różnych temperaturach barwowych i wskaźniku oddawania kolorów. Jest to wydajne źródło światła, które pozwala na stosunkowo łatwe uzyskanie bezcieniowego oświetlenia o pożądanym nasileniu.

Jakie produkty znajdziesz w tej kategorii?

W tym dziale oferujemy szeroki wybór świetlówek T8. Są one wyposażone w powszechnie używany gwint G13, dzięki czemu będą pasowały do większości opraw świetlówkowych, wyposażonych w statecznik elektroniczny lub magnetyczny. Dostępne są produkty o różnej mocy i wskaźniku oddawania kolorów. Spośród naszego asortymentu bez problemu wybierzesz świetlówki T8 o pożądanej temperaturze barwowej - oferujemy między innymi odcienie bieli neutralnej (4000 K), ciepłej (poniżej 4000 K) i chłodnej (powyżej 4000 K). Tego rodzaju oświetlenie doskonale sprawdzi się w warsztacie, biurze czy na hali produkcyjnej, gdzie potrzebne jest wydajne i energooszczędne źródło światła.