Węże LED 

Jest 19 produktów.

Węże LED składają się z elastycznych rurek wykonanych z tworzywa sztucznego i umieszczonych wewnątrz diod LED. W zależności od rozmieszczenia diod wewnątrz węża może on świecić punktowo (efekt “lampek choinkowych”) lub całą powierzchnią. Węże LED są często wykorzystywane w celach dekoracyjnych lub jako dyskretne źródło światła.

Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów

Węże LED

Węże LED to bardzo popularny element dekoracyjny. Wykorzystuje się go między innymi w dekoracjach bożonarodzeniowych i neonach, a także jako uzupełniające oświetlenie w mieszkaniach. Oszczędna i trwała technologia oparta na wykorzystaniu diod LED pozwala tworzyć węże LED idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników.

Technologia LED

Diody LED pod wieloma względami przewyższają tradycyjne żarówki z żarnikiem wolframowym - dotyczy to również zastosowań dekoracyjnych, w których zazwyczaj wykorzystuje się takie rozwiązania, jak węże LED. Diody nie generują dużych ilości ciepła oraz cechują się niskim poborem energii elektrycznej, przez co są tanie w użytkowaniu i przyjazne dla środowiska naturalnego. Poza tym, jest to bardzo trwałe oświetlenie (nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin pracy), a pełna jasność jest osiągana niemal natychmiast po włączeniu. Możliwe jest uzyskanie ogromnej ilości kolorów, co sprawia, że diody LED (między innymi w postaci “węży”) perfekcyjnie sprawdzają się jako podstawa do tworzenia zachwycających dekoracji świetlnych.

Zastosowanie

Węże LED można wykorzystać między innymi do podkreślenia detali architektonicznych wewnątrz i na zewnątrz budynków (łuki, okna, sklepienia, balkony, podświetlenie sufitu lub podłogi). Doskonale sprawdzą się również jako dodatkowe, dyskretne źródło światła w łazience, kuchni lub sypialni. Można z nich tworzyć napisy, znaki i inne wzory, dzięki czemu znakomicie nadają się do wykorzystania jako podstawa dekoracji świetlnych w domach, klubach czy barach. Idealnie pasują także do bożonarodzeniowego wystroju - zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze czy sklepie.

Wybór odpowiedniego produktu

Oprócz możliwych do uzyskania kolorów i charakterystyki świecenia (punktowo lub na całej powierzchni), przed zakupem węża LED warto określić, jak zamierzasz wykorzystywać produkt. Przykładowo, węże do tworzenia napisów i neonów są bardziej giętkie, niż pozostałe modele - ten parametr określa kąt maksymalnego, bezpiecznego wygięcia, podawany w stopniach. Ponadto, należy zwrócić uwagę na klasę szczelności i zakres temperatury pracy: to szczególnie ważny parametr, jeżeli planujesz umieścić oświetlenie na zewnątrz budynku, ponieważ nie wszystkie węże LED są przystosowane do działania na dworze.