Akcesoria do taśm LED 

Jest 2 produktów.

W tej kategorii znajdziesz akcesoria do taśm LED. Dzięki nim będziesz mógł w łatwy sposób zainstalować taśmę i wygodnie jej używać. Dział obejmuje między innymi elementy montażowe i przewody, za pomocą których można zasilić układ i nim sterować. W innych kategoriach na naszej stronie znajdziesz również taśmy LED, zasilacze i łączenia do taśm.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Akcesoria do taśm LED

Tworzenie instalacji oświetleniowej, opartej o wykorzystanie taśm LED jest znacznie łatwiejsze, gdy ma się do dyspozycji odpowiednie akcesoria. W tej kategorii oferujemy szeroki wybór produktów, które pozwolą Ci zbudować system oświetleniowy od podstaw lub rozszerzyć funkcjonalność już istniejącej instalacji. Dzięki nim połączenie dwóch odcinków taśmy, montaż wewnątrz profilu, doprowadzenie zasilania czy zainstalowanie sterownika nie sprawią Ci trudności!

Elementy montażowe

Sama taśma LED to jeszcze zbyt mało, by zapewnić oświetlenie. Element ten wymaga odpowiedniego przewodu zasilającego oraz zasilacza, które doprowadzą do instalacji energię elektryczną (przetworzoną tak, by dostarczyć prąd o odpowiednim napięciu i natężeniu), a także oprawy lub profilu, które ochronią taśmę przed uszkodzeniami, ułatwią montaż i sprawią, że całość będzie prezentowała się bardziej estetycznie. Do stworzenia działającej instalacji potrzebny jest szereg akcesoriów - między innymi łączniki pozwalające na połączenie dwóch taśm bez konieczności lutowania, taśmy dwustronne lub kleje (do przymocowania taśmy LED wewnątrz profilu lub oprawy) czy śruby, nakrętki i tulejki dystansowe w odpowiednich rozmiarach.

Sterowanie i zasilanie

Po zamontowaniu taśmy w profilu, potrzebne jest doprowadzenie do niej zasilania w postaci energii elektrycznej o odpowiednich parametrach. Najprostszym sposobem jest stworzenie wyprowadzenia kablowego przy pomocy łącznika wyposażonego w odpowiedni przewód (na przykład zakończony wtykiem DC), a następnie połączenie go z zasilaczem (dostępne w osobnej podkategorii). W ten sposób można również podłączyć do taśmy sterownik, dzięki któremu możliwe będzie kontrolowanie oświetlenia - na przykład przyciemnianie, rozjaśnianie czy zmiana barwy światła emitowanego przez diody. Jeżeli przewód okaże się zbyt krótki, można dokupić brakujący fragment i połączyć odcinki, korzystając z odpowiedniego złącza do przewodów.