Złączki do taśm LED 

Jest 17 produktów.

Złączki do taśm LED pozwalają na łączenie taśm w celu stworzenia dłuższych odcinków lub połączenia elementów o różnej charakterystyce świecenia. Jest to znacznie łatwiejszy i pewniejszy sposób niż lutowanie. Złączki LED występują w wielu wariantach, między innymi w wersji prostej, kątowej czy z wyprowadzeniem przewodu zasilającego. Elementy mogą być wyposażone w różną ilość pinów i mieć dodatkowe cechy, jak na przykład możliwość hermetycznego zamknięcia.

Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów
Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów

Złączki do taśm LED

Złączki do taśm LED maksymalnie upraszczają proces łączenia taśm - w większości przypadków wystarczy umieścić końce taśmy w odpowiednim miejscu i zacisnąć klipsy złączki, co powoduje przecięcie silikonowej osłony i powstanie połączenia. Taki rodzaj montażu jest łatwiejszy niż lutowanie, dlatego złączki są chętnie wykorzystywane w miejscach, gdzie połączenie między taśmami nie musi być płaskie. Staranne połączenie poszczególnych odcinków taśmy pozwala uniknąć późniejszych problemów, takich jak migotanie czy problemy ze zmianą barwy światła (w przypadku instalacji ze sterownikiem i diodami LED RGB lub RGBW).

Rodzaje złączek do taśm LED

Na rynku dostępny jest szeroki wybór złączek do taśm LED. Można znaleźć złączki proste i kątowe, a także przeznaczone do tworzenia połączeń równoległych i prostopadłych (złączka w kształcie krzyża lub litery T) oraz modele wyposażone w wyprowadzenie kablowe do zasilania lub sterownika. Taśmy z diodami o zmiennej barwie również wymagają specjalnych elementów łączeniowych: LED RGB - czteropinowych, natomiast LED RGBW - pięciopinowych. Dostępne są także złączki do taśm LED z możliwością hermetycznego zamknięcia oraz tak zwane szybkozłączki “click” - niewielkie zapinki, które pozwalają na maksymalne ujednolicenie łączonych fragmentów taśmy.

Jak wybrać odpowiedni model?

Aby złączka mogła działać prawidłowo, musi być dopasowana do łączonej taśmy. Należy zwrócić uwagę na nominalną szerokość, ilość pinów (standardowo dwa, w przypadku LED RGB - cztery, natomiast LED RGBW - pięć pinów) i rodzaj łączenia (proste, kątowe, prostopadłe lub równoległe). Trzeba też określić, czy potrzebne jest połączenie hermetyczne lub wyprowadzenie przewodu zasilającego. Warto pamiętać, że - mimo niewielkich rozmiarów - nie wszystkie złączki do taśm LED zmieszczą się w aluminiowych profilach! Jeżeli planujesz umieścić taśmę ze złączką w profilu, najpierw dokładnie sprawdź wszystkie wymiary, by uniknąć przykrej niespodzianki.