Ziemne kable miedziane YKY, YKXS 

Jest 18 produktów.

Ziemne kable miedziane oferowane w naszym elektromarkecie to sprawdzone, wysokiej jakości produkty używane do przesyłania energii elektrycznej, podpinania domów do sieci elektroenergetycznej czy kompletowania wspomnianych sieci. Są przeznaczone do bezpośredniego układania w ziemi – najczęściej wykorzystywane w branży energetycznej oraz budowlanej. Wykonano je z trwałej i bardzo dobrze przewodzącej prąd miedzi, którą powleczono izolacją polwinitową. Szeroki wybór umożliwia dobranie odpowiedniego kabla do zapotrzebowania oraz warunków, w których powstaje sieć.

Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 18 elementów

Miedziane kable YKY – wyjątkowa wytrzymałość i uniwersalne zastosowanie

Kable miedziane YKY mogą być używane do przesyłania energii zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Dzięki bardzo trwałej powłoce polwinitowej są odporne na promieniowanie UV, rozpuszczalniki, wilgoć i wszelkie procesy zachodzące w ziemi, które mogłyby naruszyć strukturę kabla. Charakteryzują się znakomitą wytrzymałością mechaniczną i mogą dobrze spełniać swoje zadania nawet w temperaturze -30 stopni Celsjusza. Odpowiadają wszystkim wymaganym normom i gwarantują bezproblemową pracę. W ofercie posiadamy kable miedziane YKY 3-, 4- oraz 5-żyłowe o różnych długościach przekroju żył. Każdy klient może więc znaleźć produkty idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

Przewaga ziemnych kabli miedzianych nad aluminiowymi

Miedź w wypadku kabli ziemnych sprawdza się odrobinę lepiej od aluminium. Cechuje się wyjątkowo dobrymi właściwościami przewodzenia elektryczności, dzięki czemu może być stosowana w sieciach o zróżnicowanym napięciu. Jest także bardziej odporna na warunki atmosferyczne i ma większą elastyczność. Wspomniana wcześniej izolacja dodatkowo chroni miedziane żyły przed dostępem wody, co sprawia, że kable te są praktycznie nieawaryjne. Mogą skutecznie pracować w niskich i wysokich temperaturach. W naszym Centrum Elektrycznym znajdują się także kable miedziane YKXS. Chętnie doradzimy Państwu w wyborze odpowiednich kabli do układania w ziemi i udzielimy wskazówek na każdym etapie zamówienia.