Kable ognioodporne 

Jest 1 produkt.

Kable ognioodporne są wykorzystywane we wszystkich miejscach, w których istnieje ryzyko wystąpienia pożaru. Nieodpowiednia sieć kablowa może umożliwić błyskawiczne rozprzestrzenianie się ognia i stanowi duże zagrożenie zarówno dla osób przebywających w budynku, jak i mienia. Oferowane w naszym sklepie kable ognioodporne doskonale sprawdzą się w zakładach pracy, biurowcach, galeriach handlowych, szpitalach, elektrowniach, szkołach, urzędach i wszelkich budynkach użyteczności, w których wymagane jest podwyższone bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

W jakich instalacjach zalecane jest wykorzystanie kabli ognioodpornych?

Przewody ognioodporne mają nie tylko zapobiegać rozprzestrzenianiu się pożaru, ale i muszą gwarantować stały dopływ prądu do urządzeń, których działanie jest niezbędne w przypadku wystąpienia zagrożenia. Kable bezhalogenowe zasilają systemy alarmowe i oświetleniowe oraz układy umożliwiające gaszenie ognia i oddymianie. Nie rozprzestrzeniają ognia, wyróżniają się ograniczoną emisją dymu, a gazy, które emitują podczas palenia są nietoksyczne. Dzięki wykorzystaniu tego typu przewodów często opanowanie pożaru jest o wiele łatwiejsze, a ochrona ludzi i mienia na wyższym poziomie. Kable zbudowane są z żyły jednodrutowej z miękkich drutów miedzianych gołych lub ocynowanych oraz izolacji ze specjalnej usieciowanej gumy silikonowej. Posiadają certyfikat niezbędny do tego, by móc wykorzystywać je w budynkach o podwyższonych wymaganiach przeciwpożarowych.

Najlepsza oferta niezawodnych kabli ognioodpornych

Wybierając kable ognioodporne należy zwrócić uwagę na to, czy są one wykonane z materiałów bezhalogenowych, czy nadają się do układania podtynkowego, czy można stosować je w instalacjach wewnętrznych lub zewnętrznych oraz czy istnieje możliwość układania ich w ziemi. Prawidłowo dobrane kable ognioodporne zagwarantują sprawne i bezpieczne działanie instalacji elektrycznej w budynku. Nasz sklep posiada najlepsze przewody ognioodporne od zaufanych producentów. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z kablami wykorzystywany w instalacjach ppoż. – zapraszamy do kontaktu.