Kable alarmowe i domofonowe 

Jest 10 produktów.

Jesteś na etapie zagospodarowania przestrzeni przed domem? Budujesz nowy dom albo modernizujesz stan obecny? Warto zadbać o poprowadzenie instalacji do alarmu i domofonu, nawet jeśli obecnie nie planujesz wykorzystania takiej instalacji, to jednak warto ją mieć, lepiej być przygotowanym zawczasu. Potrafi to zaoszczędzić sporo nerwów i kosztów w przyszłości. Mamy w naszej ofercie sklepu profesjonalne kable alarmowe oraz kable domofonowe najwyższej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Domofon i alarm

Planując lub nie instalację alarmową albo domofonową, warto zastanowić się jakie elementy będą wchodzić w skład całego systemu. Do każdej czujki trzeba doprowadzić odpowiednie kable do alarmu. To samo tyczy się elementów zewnętrznych, tutaj sprawdzi się kabel alarmowy zewnętrzny lub kabel alarmowy ziemny. Pamiętajmy również o okablowaniu w sytuacji monitoringu do centralki alarmowej lub czujników zalania, albo czadu i gazu. Podobnie sprawa ma się w instalacji domofonowej. Najczęściej urządzenie wisi na słupku przy furtce, a do doprowadzenia tam kabla przyda się kabel domofonowy ziemny, niewrażliwy na warunki atmosferyczne. Powinniśmy wziąć pod uwagę, w którym miejscu w domu będzie nam wygodnie odbierać połączenia z domofonu i tam umieścić kable do centralki. Przewody YTDY przeznaczone są do wykonywania właśnie instalacji nisko-napięciowych, takich jak przesyłanie sygnałów, transmisje danych, instalacje alarmowe i domofonowe.

Zwróć uwagę na parametry

Przewody do instalacji nisko-napięciowych zbudowane są z reguły z ośmiu kabli o przekroju 0,5 mm, żyły są jednodrutowe, wykonane z miedzi oraz mają kolorową izolację wykonaną z polwinitu izolacyjnego, popularnie nazywanego PVC. Żyły są izolowane skręcone w ośrodek, a całość zamknięta jest w specjalną powłokę z polwinitu oponowego zazwyczaj w kolorze białym. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na przewody najróżniejszego rodzaju. Również tych, przeznaczonych do instalacji alarmowych oraz domofonowych.