Katalog

Włączone filtry:
Producent
Ilość żył
Przekrój żyły

Promocje

Przewody giętkie 

Jest 28 produktów.

W naszym sklepie elektromarket.pl posiadamy szeroki wybór wsród przewodów giętkich dedykowanych do układania w listwach i rurkach instalacyjnych. Elastyczna ochrona kabla umożliwia ułożenie go w dowolnym miejscu i łatwe dopasowanie do kształtów ścian oraz elementów konstrukcyjnych. Najwyższej jakości miedziane żyły rozwodów zapewniają doskonały przepływ impulsu elektrycznego i działania urządzeń, dla których jest dedykowana dana instalacja.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 28 elementów

Przewody giętkie ich zastosowanie.

Przewody giętkie stosowane są najczęściej do układania instalacji domofonowych, kontroli dostępu oraz sterowania urządzeniami. Pozwalają one na łatwy montaż w rurkach i listwach instalacyjnych, poprzez swoja elastyczną powłokę zewnętrzną. Cechuje je trwałość i odporność na zginanie oraz przeciąganie przez otwory.

Przewody giętkie typu OMY i przewody z żyłką ochrona OMyżo stosowane są w instalacjach domowych AGD, RTV do podłączania anten telewizyjnych, radiowych, systemów kontroli dostępu oraz systemów alarmowych, nie nadają się one jednak do stosowania w systemach grzewczych.

W ofercie naszego sklepu elektromarket.pl mozna znalezc miedzy innymi takie przewody giętkie jak YSLY, czyli kabel ekranowany do zastosowania w połączeniach maszyn i urządzeń mechanicznych, YSLCY do zastosowania wewnątrz budynków jako przewód sterowniczy, który posiada również ekranowanie, czy też przewód domofonowy OMY do podłączenia instalacji domofonowej. Kable te charakteryzuje wykonanie żył z miedzi, co ma wpływ na ich wysoką możliwość zginania i formowania wedle potrzeb instalatorów.

Podział przewodów giętkich

Przewody giętkie można podzielić na dwie zasadnicze grupy. Przewody giętkie mieszkaniowe, zgodnie ze swoją nazwą przeznaczone do zastosowań w mieszkaniach - służą one do podłączenia odbiorników o małym obciążeniu prądem. Przewody warsztatowe, które są bardziej odporne na uszkodzenia i dostosowane do trudniejszych warunków pracy na przykład w warsztatach. Pozwalają na przyłączanie odbiorników przenośnych i mechanicznych.