Kategorie

Promocje

Gniazda i łączniki  

Jest 1410 produktów.

Elektromarket ANIA czyli wszystko czego potrzebuje fachowiec i specjalista do zaprojektowania i zamontowania sprawnej i bezpiecznej sieci energii elektrycznej, w jednym miejscu. Gorąco polecamy naszą ofertę, która we wszystkich kategoriach prezentuje się obficie. W segmencie gniazd i łączników możemy zaoferować wysokiej jakości produkty takich renomowanych marek jak Schneider Electric, Ospel, Lena Lightning, KOS oraz F - Elekto.

Wybierz model

 • Gniazda elektryczne
  Gniazda elektryczne

  Gniazda elektryczne to proste złącza instalacyjne, które umożliwiają podpięcie sprzętów, odbierających energię elektryczną z sieci. Są nazywane również gniazdami wtykowymi, kontaktami bądź po prostu gniazdkami. Istnieje wiele rodzajów gniazd elektrycznych: natynkowe, zewnętrzne, antenowe podwójne, antenowe satelitarne, głośnikowe podwójne, głośnikowe internetowe, internetowe natynkowe, ekwipotencjalne i inne.

  explode

  Charakterystyka niektórych typów gniazdek elektrycznych

  Gniazdo elektryczne natynkowe nie wymaga wykonywania otworu w ścianie i montażu puszki elektrycznej. Każdy przewód mieści się w gnieździe. Jest łatwiejsze w instalacji niż podtynkowe. Można je montować w zasadzie wszędzie, lecz trzeba brać pod uwagę możliwości utrudnień podczas ich użytkowania. Gniazdo antenowe podwójne pozwala podłączyć dwa urządzenia do odbioru telewizji w takim miejscu, w którym nie ma rozbudowanej instalacji kablowej.

  Inne typy gniazdek elektrycznych również spełniają bardzo ważne funkcje, na przykład dzięki montażowi gniazda głośnikowego podwójnego, możliwe jest podłączenie kolumny do daleko znajdującego się źródła sygnału. Przykładem mogą być głośniki satelitarne z zestawu kina domowego. Natomiast podwójne gniazdo do internetu umożliwia podłączenie dwóch niezależnych linii w estetyczny sposób. Dobrej jakości gniazdo internetowe zawiera także zamek zaciskowy, za sprawą którego połączenie jest trwałe, a kable się nie wysuwają.

  Co to jest gniazdo ekwipotencjalne?

  Gniazdo ekwipotencjalne jest zazwyczaj używane w laboratoriach. Ma ono zdolność do wyrównywania potencjałów, co jest istotne, jeśli chodzi o sprzęty laboratoryjne. Takie gniazda są bardzo ważne w szpitalach i innych placówkach medycznych, ponieważ gwarantują niezawodną pracę. Do tego typu gniazdka są z reguły podłączane urządzenia pomiarowe, które mają duży stopień czułości. Można je dostać w różnym kształcie i kolorze, na jedno lub dwa miejsca na zacisk sprężynowy, bądź wtyczkę. Warto również do niego dołączyć bolce zabezpieczające przed usterkami wnętrza.

 • Łączniki
  Łączniki

  Łączniki to małe, elektroniczne sprzęty, które każdy zna ze swojego doświadczenia. Zazwyczaj są kojarzone także jako włączniki lub wyłączniki światła i przybierają różne formy. Najbardziej rozpowszechnioną jest zdecydowanie format kwadratu lub prostokąta, o jednym czy dwóch biegunach. Łącznik, działając stale w każdym domu, ma za zadanie odcinać oraz dopuszczać prąd do świateł. Są one zatem niezbędne w każdym domu czy mieszkaniu.

  explode

  Włącznik światła to łącznik, który trzeba dobrze znać!

  Zasada działania każdego łącznika polega w większości na tym samym, otóż przy jednym położeniu odcina on prąd zasilający przykładowo lampę, zaś przy drugim położeniu dopuszcza go, co powoduje jej rozświetlenie. Wiele rodzajów łączników światła zdecydowanie poprawia funkcjonowanie całego domu. Wśród głównych typów wyróżniamy takie wersje, jak włącznik jednobiegunowy, który obejmuje działaniem tylko jedno źródło oświetlenia. Włącznik schodowy, polega na możliwości zapalenia światła w jednym miejscu, a zgaszenia w innym, przykładowo po pokonaniu schodów.

  Włącznik świecznikowy obejmuje działaniem kilka źródeł światła, obsługiwanych w jednym miejscu, a łącznik dwubiegunowy, pozwala na obsługę dwóch źródeł światła, w ramach jednego włącznika. Właściwy wybór jest bardzo ważny, gdyż będzie z nami przez całe życie, bowiem kolejne przeróbki pociągają za sobą duże koszty i nakłady pracy. Warto zatem dopasować włączniki światła zawczasu i zmniejszyć liczbę problemów związanych z ich wymianą w przyszłości.

  Łącznik światła jest niezbędny w Twoim domu

  Niezależnie od sposobu oświetlenia domu czy mieszkania, w każdym z nich swoje miejsce mają odpowiednie łączniki światła. To za ich pomocą domownicy mogą decydować o włączeniu lub wyłączeniu światła, zaś wybór konkretnego rodzaju usprawni ten proces i spowoduje brak pomyłek we włączaniu danego źródła światła. W sklepie Elektromarketania.pl dostępne są najwyższej jakości wyłączniki światła, które spełnią swoje zadanie w każdym pomieszczeniu. Warte zakupu modele z pewnością będą służyć niezawodnie przez bardzo długi czas.

 • Ramki
  Ramki

  W każdym pomieszczeniu, zarówno tym zaprojektowanym na nowo jak i odświeżonym, zachodzi potrzeba zamontowania nowych wyłączników prądu lub gniazd elektrycznych. Jednak ich montaż często wymaga także zastosowania ramek, które dają bardzo nowoczesny efekt końcowy, a także spełniają praktyczną rolę. Dzięki sporej wielkości doskonale chronią ściany od śladów odcisków palców. W Elektromarketania.pl dostępna jest ramka do gniazd elektrycznych w wielu wersjach.

  explode

  Ramka gniazda elektrycznego dodaje nowoczesności

  Ramka na gniazdka, dzięki swojej prostej budowie, doskonale uzupełni każde mieszkanie i pomieszczenie. Powiększy optycznie gniazdo i wzorowo ochroni ścianę dookoła przed odciskami palców, a także zakryje nieestetyczne miejsce montażowe. Dzięki wielu kolorom można je dopasować zarówno pod kolor gniazda elektrycznego, a także pod kolor ścian wokół. W ofercie Elektromarketania.pl znajdziemy szeroki wybór ramek na gniazdka, które sprawdzą się w każdym domu lub mieszkaniu, zapewniając atrakcyjny efekt wizualny, jak i ochronę farb ściennych przed zabrudzeniem.

  Cechą wspólną wszystkich ramek na gniazda elektryczne jest z pewnością połączenie efektu wizualnego z praktycznością. Wybierając ciekawy kolor można zupełnie odmienić przestrzeń w danym pomieszczeniu i osiągnąć bardzo ciekawą aranżację. Ramka do gniazdka wykończona w kolorze “aluminium” nada efekt loftowy, zaś beżowa barwa satynowa podkreśli domową ciepłotę. Z kolei ramka czarna z pewnością spodoba się wielbicielom futurystycznych pokoi i to zarówno z białymi, jak i czarnymi ścianami. Kontrast będzie wyglądał wspaniale, warto się o tym przekonać na własne oczy.

  Ramka odświeży każde pomieszczenie

  Nieestetyczne zabrudzenia wokół gniazdek są spotykane na każdym kroku i ciężko ich uniknąć. Podłączanie przewodów do gniazd nocą szybko okazuje się karkołomnym zadaniem, co widać gołym okiem na drugi dzień w postaci zabrudzeń od dłoni i zarysowań ściany od wtyczki. Warto zadbać o estetykę pomieszczeń dostępnymi w Elektromarketania.pl ramkami do gniazd elektrycznych, które zapewnią w pokojach nowoczesny bądź ciepły efekt, a także ochronę przed zniszczeniem ścian.

 • Ściemniacze
  Ściemniacze

  Właściwe oświetlenie w domu to zawsze jedno z najważniejszych czynników wpływających na samopoczucie domowników. Za pomocą odpowiedniej barwy światła i jego jasności decydujemy o aktualnym nastroju. Możemy stworzyć romantyczny klimat, który doceni bliska osoba lub atmosferę sprzyjającą efektywnej pracy. Bardzo precyzyjne sterowanie światłem zapewniają ściemniacze, które są dostępne w dużej ilości na Elektromarketania.pl.

  explode

  Precyzja sterowania światłem

  Ściemniacze umożliwiają płynną zmianę natężenia światła za pomocą pokręteł lub suwaków i przyczyniają się zarówno do zmiany klimatu pomieszczenia, jak i do sporych oszczędności. Zazwyczaj działają na zasadzie obracanych okręgów, które przesuwane w lewo lub w prawo prawo zwiększają, bądź zmniejszają natężenie światła. Dzięki temu w każdym domu można zastosować mocne żarówki halogenowe lub tradycyjne, by w niektórych sytuacjach zmniejszać znacząco ich moc.

  Oszczędność polega na tym, że nie zawsze potrzebne nam są mocne żarówki. Czasami bowiem potrzebujemy wypoczynku i relaksu. Wtedy z pomocą przychodzą ściemniacze, które udostępniają możliwość zmniejszenia mocy światła i obniżają tym samym rachunki za prąd. Zazwyczaj ściemniacze obejmują działaniem szeroki zakres mocy żarówek i wahają się nawet od 20W, aż do 400W. Działają płynnie, a to daje użytkownikowi możliwość bardzo precyzyjnych ustawień, z których warto korzystać wieczorem.

  Ściemniacze zapewniają doskonałe światło

  Wszystkie dostępne na Elektromarketania.pl ściemniacze są wykonane z najwyższej jakości surowców, są zatem trwałe i pozwalają na bezobsługowe użytkowanie przez wiele lat. Dostępne są w nowoczesnych i klasycznych barwach, zatem łatwo je dopasować do wystroju mieszkania i do koloru ścian, a bardzo duży asortyment ściemniaczy zapewnia doskonały wybór do każdego pomieszczenia. Na pierwszy raz warto zakupić ściemniacz do salonu, który pozwoli płynnie zmieniać natężenie światła, zależnie od nastroju i chęci. Polecamy zakup tego urządzenia, który autentycznie poprawi samopoczucie domowników w chwilę po zamontowaniu!

 • Regulatory i czujniki
  Regulatory i czujniki

  Bezpieczeństwo i odpowiednia temperatura panująca w mieszkaniu czy domu to bardzo istotne kwestie. Sklep Elektromarketania.pl pozostawia do dyspozycji swoich klientów wysokiej klasy czujniki ruchu i regulatory temperatury, które pozwolą na stworzenie optymalnych warunków mieszkalnych w każdym pomieszczeniu. Hurtownia elektryczna ANIA proponuje wyroby znanych marek w atrakcyjnej cenie, które zdecydowanie warto poznać.

  explode

  Zadbaj o bezpieczeństwo swoje, rodzin i domu o każdej porze dnia i nocy

  Zapewnienie bezpieczeństwa miru domowego jest jednym z najważniejszych aspektów życia codziennego. Każdemu komu na tym zależy polecamy solidny elektroniczny czujnik ruchu służący do automatycznego załączania źródeł światła oraz alarmu. Czujnik ruchu do oświetlenia działa w kilku trybach. Ciekawą funkcją jest symulacja obecności, dzięki której podczas nieobecności właścicieli domu w nieregularnych odstępach czasu samoczynnie włącza się oświetlenie. Jest to doskonała forma zabezpieczenia przed włamaniem.

  Pokojowy regulator temperatury to z kolei rozwiązanie, które stworzone zostało z myślą o optymalizacji ciepłoty w pomieszczeniu. Proste geometryczne kształty będą perfekcyjnie zgrywały się z aranżacją pomieszczenia zarówno w stylu nowoczesnym, klasycznym, loftowym czy skandynawskim. Możliwość dopasowania różnokolorowych ramek sprawia, że wyrób będzie harmonizował z każdym designem. Wybierz rozbudowany asortyment i innowacyjne rozwiązania oferowane przez sklep Elektromarketania.pl.

  Ciepło płynące z podłogi

  Wśród oferowanych regulatorów temperatury na szczególną uwagę zasługuje model z czujnikiem podpodłogowym. Dzięki niemu i popularnemu ogrzewaniu podłogowemu w formie elektrycznej lub wodnej w każdym domu może zapanować przyjemna temperatura, która jednocześnie nie będzie generować dużych kosztów. Energooszczędność i niezawodność to z pewnością duże atuty tego typu rozwiązań. Kupując regulatory i czujniki oferowane przez markę Elektromarketania.pl, klient ma pewność, że wybrał świetną jakość, nowoczesne wzornictwo i atrakcyjną cenę.

 • Wtyczki i gniazda przemysłowe
  Wtyczki i gniazda...

  Wtyczki i gniazda to jeden z elementów prawidłowego funkcjonowania elektroniki w domu, jak i w pracy. Wybór gniazd uzależniony jest od kilku czynników, które mogą mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo. W serwisie internetowym Elektromarketania.pl znajdziecie Państwo szeroki wybór wtyczek, gniazd domowych i przemysłowych, pod kątem prowadzonej działalności. Dostępne są wtyczki gumowe, rozgałęźniki, gniazda tablicowe i wtyczki przenośne.

  explode

  Rodzaje i modele wtyczek

  Elektromarketarnia.pl oferuje Państwu szeroki wybór  wtyczek. Ich wybór zależy od sprzętu i elektroniki, która ma mieć kontakt z wtyczką. Prezentowane na stronie internetowej wtyczki gumowe 80052, skierowane są do napięcia o mocy maksymalnej 230V - ich klasa ochronna wynosi IP44. W ofercie sklepu znajdą Państwo też wtyczki przenośne F60064, które można stosować do określonej mocy prądu - maksymalnie 250V. Wtyczki przenośne posiadają określoną klasę ochronną, który wynosi IP67. Skala ochronna zapewnia Państwu bezpieczeństwo i jest kluczowym wyznacznikiem wyboru prawidłowej wtyczki.

  Elektromarketania.pl w swojej ofercie sprzedażowej posiada oprócz wtyczek rozgałęźniki gumowe. To produkt, którego ostateczne podłączenie mocy może wynosić 250V. Rozgałęźnik posiada trzy wyjścia, z których każde ma identyczną akceptację napięcia. Producent wtyczek i gniazd dba o bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników, dlatego dużą uwagę skupia na jakości oferowanych produktów. Prezentowany rozgałęźnik posiada klasę ochronną IP44, który zapewni Państwu bezpieczeństwo.

  Gniazda tablicowe i ich przeznaczenie

  Gniazda tablicowe swoje zastosowanie znajdą w każdym gospodarstwie domowym, biurze i zakładach przemysłowych. Oferowane gniazda na stronie Elektromarketarnia.pl wykonane są z materiału wytrzymałego na obciążenia mechaniczne oraz mają określoną specyfikę zastosowania. Są przeznaczone do napięcia 250V. Elektromarketarnia.pl współpracuje z firmami, które cenią sobie wysoki standard oferowanych usług oraz bezpieczeństwo. Do najważniejszych należą Bosch, Aksa, Dospel i EcoEnergy.

 • Akcesoria
  Akcesoria

  Każde pomieszczenie bez względu na to, czy jest to mieszkanie, dom, garaż czy piwnica nie może obejść się bez gniazdek elektrycznych. Do ich montażu przydadzą się akcesoria typu puszki i zaślepki. W ofercie sklepu Elektromarketania.pl znajdziesz wszystkie niezbędne produkty w różnych wariantach. Oferujemy produkty między innymi takich marek jak Schneider Electric, Berker czy Ospel. Poznaj szczegóły!

  explode

  Doskonałej jakości akcesoria elektryczne od Elektromarketania.pl

  Podczas przeprowadzania remontu lub budowy domu jednym z niezbędnych akcesoriów będzie zaślepka gniazda elektrycznego. W naszym sklepie możesz wybrać kompletny model z ramką do gotowego montażu lub samą zaślepkę gniazdka, jeśli obudowę już posiadasz. Dokonując wyboru warto rozważyć zakup modeli wykonanych z materiałów o zwiększonej trwałości i odporności na promieniowanie UV. Dzięki temu produkt nie będzie odbarwiał się pod wpływem promieni słonecznych a co za tym idzie będzie dłużej spełniał swoją funkcję.

  Zaślepki do gniazdka występują zarówno w klasycznych barwach bieli i kremu, jak i bardziej nowoczesnych. Aranżując przestrzeń można pokusić się o kolor aluminium, stali, brązu oraz antracytu, by dodać przestrzeni charakteru i wyrazistości. Prosta forma oraz szeroki asortyment sklepu Elektromaketania.pl pozwala na swobodne rozplanowanie instalacji zarówno w mieszkaniu, pomieszczeniu przemysłowych, garażu czy innym miejscu wymagającemu innowacyjności.

  Puszki instalacyjne renomowanych marek

  Sklep Elektromarketania.pl oferuje szeroki zakres akcesoriów światowych i uznanych marek takich jak Schneider Electric, Berker, Simon Kontakt, Ospel, Kos Electric czy Karlik. Oprócz zaślepek do gniazdka w sklepie można znaleźć puszki naścienne pozwalające zamontować produkty podtynkowe jako natynkowe z zachowaniem pełnej funkcjonalności i łatwej instalacji. W ramach asortymentu dostępne są poziome wersje pojedyncze, podwójne, potrójne, poczwórne, a nawet pięciokrotne. Z pewnością warto skorzystać z atrakcyjnej ceny i szerokiego wachlarzu produktów.

 • Przyciski
  Przyciski

  W każdym domu konieczny jest montaż takich produktów, jak przyciski do światła, a także przycisk dzwonkowy. Każdy produkt, za pomocą którego można włączyć oświetlenie powinien być wykonany z materiałów dobrej jakości, ponieważ jest użytkowany codziennie po kilkanaście razy. Dotyczy to również takiego elementu wyposażenia, którym jest przycisk dzwonkowy zewnętrzny. Musi on być odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.

  explode

  Ważna rola przycisków dzwonkowych i do światła

  Przycisk dzwonkowy natynkowy jest niewielkim produktem, który występuje na zewnątrz każdego domu bądź mieszkania. Zazwyczaj jest on umieszczony przy drzwiach wejściowych bądź przy furtce. Pojedynczy został przystosowany do montażu w domach jednorodzinnych. Klasyczne produkty tego rodzaju, jakich naciśnięcie uruchamia dzwonek są proste w użyciu. Dzięki temu to w dalszym ciągu bardzo popularne rozwiązanie, mimo tego, że powstały już nowe, na przykład fotokomórki. Brak takich przycisków uniemożliwiałby prawidłową instalację dwonkową czy też domofonową.

  Przycisk, dzięki któremu można włączyć światło musi być trwały, odporny na uszkodzenia. Oświetlenie jest włączane codziennie, w okresie zimowym większą część dnia. Taki produkt może być użytkowany jako tradycyjny włącznik światła, współpracując z przekaźnikiem impulsowym bądź za jego pomocą mogą zostawać załączane inne urządzenia. Ważne jest to, aby starać się wybierać przycisk do światła o solidnej konstrukcji, która dodatkowo chroni go przed zarysowaniami, a także osadzaniem się kurzu.

  Przycisk dzwonkowy podświetlany

  Przycisk dzwonkowy podświetlany jest bardzo praktyczny, ponieważ bez problemów można odnaleźć go w ciemności. Podświetlenie LED w zależności od przycisku może występować w rozmaitych kolorach, na przykład niebieskim, białym czy czerwonym. Dzwonki są dostępne z różnymi opcjami - ciągłego podświetlenia, braku podświetlenia bądź podświetlenia wówczas, gdy zostanie wywołany sygnał z przycisku. Na rynku występują różne modele z wieloma przydatnymi funkcjami, które mają wygląd klasyczny bądź ozdobny.

na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 1410 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 1410 elementów

Bogaty wybór łączników i gniazdek

Nasz asortyment to szeroka gama gniazdek elektrycznych, łączników, ramek, ściemniaczy, regulatorów i czujników, wtyczek i gniazd, akcesoriów oraz przycisków. Gniazdko elektryczne włącznik światła i regulatory, to pierwsze miejsca, w którym styka się nasza linia energetyczna oraz nasze urządzenia i ręce. Z racji tego, że należą do najczęściej użytkowanych elementów, ważne, żeby były wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, oraz posiadało odpowiednią technologię mocowania, by nie chciały zbyt łatwo wychodzić ze ściany, co wiąże się z niebezpieczeństwem porażenia prądem.

Nasza oferta gniazdek to gniazdko elektryczne natynkowe - najpopularniejszy element w mieszkaniach i pomieszczeniach, dostępne u nas w konfiguracji pojedynczej, podwójnej, a nawet potrójnej. Natomiast gniazdko elektryczne zewnętrzne i ogrodowe, które dzięki zwiększonej odporności na wilgoć i zabrudzenia, doskonale sprawdzi się w warunkach terenowych. Nasze łączniki, popularnie zwane włącznikami, spełniają dobrze pełnią swoją rolę, ponieważ odpowiedniej jakości tworzywa użyte do ich produkcji i precyzyjne dopasowanie, to cechy których nie może zabraknąć, jeżeli mają to być włączniki podpisane imieniem naszego sklepu. W ofercie łączniki pojedyncze, a także łącznik krzyżowy oraz schodowy.

Ściemniacze i regulatory

Centrum elektryczne Ania to także bardzo duży wybór ściemniaczy światła i regulatorów. Ściemniacz do ledów i oświetlenia 230v to doskonałe rozwiązanie dla większej regulacji natężenia światła oraz oszczędności energii elektrycznej. Regulator pokojowy pełni podobną rolę, z tymże odpowiada za temperaturę.