Elementy mocujące 

W tej kategorii nie ma produktów.

Elementy mocujące do kabli i rur można podzielić na cztery kategorie: flop, opaskowe, wbijane i opaski kablowe. Elementy mocujące mają szerokie zastosowanie i są używane wszędzie tam, gdzie trzeba poprowadzić instalacje kablowe lub zamontować rury. Pomagają zachować estetykę podczas montowania, ponieważ szeroki wachlarz propozycji sprawia, że zawsze możemy znaleźć praktyczne rozwiązanie. Elementy mocujące przydatne są podczas ekstremalnych zastosowań, gdzie trzeba przymocować kilka kabli w jednym miejscu. Niezwykle ułatwiają zapanowanie nad estetyką okablowania - pomagają ułożyć kable i rury w odpowiednim miejscu i zabezpieczają przed zniszczeniem niwelując poruszanie się ich.

Elementy mocujące flop i opaskowe

Mocowanie flop przytwierdzane są do podłoża za pomocą gwoździa. Kształt mocowań jest specjalnie wyprofilowany tak, aby obejmować kable lub prowadzoną rurę. Elementy flop można dostać w różnych rozmiarach, są wytworzone z plastiku i mają osobne wejście na gwóźdź. W przypadku mocowania do betonu lub innych twardych powierzchni, zaleca się stosowanie kołków rozporowych lub innych mocowań. Mocowanie opaskowe składają się z siodełka mocującego i zębatej opaski. To idealne rozwiązanie do montowania kabli zbiorczych.

Elementy mocujące wbijane i opaski kablowe

Mocowanie wbijane to estetyczne mocowanie do rur i kabli, które przytwierdza się do ściany za pomocą kołka rozporowego. Dzięki temu można poprowadzić kable w odpowiednim kierunku bez ryzyka zaplątania. Kable będą idealnie przylegać do ściany. Tego typu rozwiązania często mają miejsce na kable po dwóch stronach trzonka. Mocowanie kablowe to idealne rozwiązanie do mocowania różnych kabli, które trzeba przymocować na ścianie. Tego typu rozwiązanie jest szybkie i estetyczne. Alternatywą mocować opaskowych są mocowania kablowe samoprzylepne, które są bardzo proste w użyciu.

Szybkie mocowania

Elementy mocujące pomagają w sposób estetyczny zamocować kable i rury do ściany lub podłogi. Pomagają zapewnić ład i porządek w montażu, co za tym idzie ogranicza to uszkodzenia mechaniczne montowanych kabli i rur. Na rynku dostępne są różne rodzaje elementów mocujących i są bardzo istotne podczas remontów i kładzenia instalacji elektrycznych i rurowych.