Opaski kablowe 

W tej kategorii nie ma produktów.

Miejsca gdzie spotyka się duża ilość kabli i przewodów, często są trudne do utrzymania w porządku - plączące się wiązki są zmorą wszystkich elektryków, elektroinstalatorów oraz zwykłych szarych Kowalskich. W  takich miejscach prawdziwym wybawieniem z opresji mogą okazać się opaski kablowe - pozwalają one grupować i łączyć dane kable ze sobą, zabezpieczając je przed plątaniem się oraz rozpraszaniem po całej powierzchni. Są one łatwo dostępne i proste w montażu, a ich niski koszt wpływa znacząco na popularność tego rozwiązania.

Skąd pomysł?

Opaski kablowe mają już ponad 60 lat i są rozwiązaniem, które towarzyszy nam w domach, przedsiębiorstwach, a nawet garażach. Ich prototypem były sznury pokryte woskiem, którymi to wiązano wiązki kabli. Wosk, który pokrywa kable zabezpieczał sznury przed samoistnymrozwiązywaniem się. Współczesne opaski kablowe składają się z główki z otworem,przez który przekłada się ząbkowaną część - tak zwany “ogonek” po zaciśnięciuopaski, nie ma możliwości jej ponownego przesunięcia - zapewniają to ząbki, któreblokują przesuwanie opaski.

Opaski kablowe są nie tylko stosowane przy układaniu instalacji elektrycznej - ichpowszechny dostęp sprawił, że są one obecne w naszym codziennym życiu. Stosujesię je między innymi do montażu kołpaków do felg w samochodach, spinaniadokumentów  - w ostateczności mogą one służyć nawet, jako kajdanki, krępująceruchy kończyn.

Rodzaje opasek

Na rynku jest dostępnych wiele rodzai opasek. W sklepie elektromarketania.pl oferujemymiędzy innymi różne długości opasek kablowych, jak także opaski samoprzylepne,opaski UV odporne na promieniowanie ultrafioletowe, które z powodzeniem mogąbyć stosowane na zewnątrz, bez obaw o ich zawodność. Opaski metalowe odpornena wysokie temperatury, a także mrozy. Wśród szerokiego asortymentu, znaleźćmożna także specjalistyczny pistolet do zaciskania opasek i ucinania zbytdługich “ogonków”.