Kategorie

Jeśli szukasz pomysłu jakie oświetlenie wybrać do ogrodu, to ten artykuł jest dla Ciebie

Jeśli szukasz pomysłu jakie oświetlenie wybrać do ogrodu, to ten artykuł jest dla Ciebie

Oświetlenie ogrodowe ma wpływ nie tylko na estetykę otoczenia, ale również na nasze bezpieczeństwo. Powinno pełnić ono rolę dekoracji, doświetlenia wybranych miejsc, ścieżek czy zaakcentowania kompozycji roślinnych lub elewacji. Lampy ogrodowe wykonywane są z trwałych i mocnych materiałów takich jak tworzywa sztuczne czy metal. Posiadają zwiększony stopień ochrony IP, dzięki czemu są dobrze chronione przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak pyły oraz wilgoć.  Dobrze dobrane oświetlenie może zapewnić Twojemu otoczeniu wyjątkowy klimat i nastrój.
W zależności od potrzeb mamy do dyspozycji kilka typów lamp oraz podpowiemy jak zamontować oświetlenie ogrodowe:

Słupki ogrodowe:

Słupki ogrodowe mają na celu oświetlanie ścieżek, ciągów komunikacyjnych oraz newralgicznych miejsc na posesjach. Dostępne są różne rozmiary słupków, rozpoczynają się od kilkudziesięciu centymetrów kończąc na wysokich latarniach i słupach, które oświetlić mogą większy obszar.

               Agara 50cm               Imra 80cm                        Novia 50cm                         Sevia 50cm        

Kule ogrodowe:

Okrągłe lampy ustawiane są najczęściej bezpośrednio na podłożu. Wykonane z wytrzymałego tworzywa. W zależności od modelu różnią się fakturą. Posiadamy lampy imitujące kamień Kanlux Stono. Lampy ze szklistą powierzchnią kloszy Kanlux Idava lub kule o matowej strukturze Nowodvorski Cumulus. Lampy te sprawdzają się jako doświetlenie ścieżek, ciągów komunikacyjnych oraz większych powierzchni np. tarasów. Ich atrakcyjny design podkreśli walory ogrodu i stanowić będzie idealne uzupełnienie aranżacji roślinnych. Barwa światła powinna być biała, raczej zimna, wtedy dobrze kontrastuje z zielenią trawnika czy rabat kwiatowych. W ofercie posiadamy również kule ogrodowe RGB, w których za pomocą dołączonego do zestawu pilota możesz zmieniać barwy. Lampy mocowane są do podłoża za pomocą wbijanych szpikulców lub mogą zostać przykręcone na stałe do twardego podłoża.

                                                 

                       Kanlux STONO                                          Nowodvorski CUMULUS                                      Kanlux Idava

Kinkiety ogrodowe na ściany elewacji budynków: 

 

Lampy ścienne do ogrodu. Znajdą swoje zastosowanie na elewacjach budynków, ogrodzeniach czy altanach. Można je wykorzystywać jako oświetlenie dekoracyjne np. doświetlając elewację budynku lub oświetlić  ciągi komunikacyjne, przejścia, chodniki. W tych ostatnich szczególnie przydatne mogą być dostępne w naszej ofercie lampy z czujnikiem ruchu. 

23551.jpg

       Sevia LED 26-SE                                          ZEW EL-235J-B  

             GIPSY prostokąt S                                SOPER PV-SE


Girlandy:

Girlandy to długie łańcuchy z 10 gniazdami E27 wodoodpornymi z możliwością łączenia w dłuższe zestawy (gniazdo umożliwiające  podłączenie kolejnej girlandy). Posiadamy w ofercie zestawy z żarówkami jednokolorowymi, wielokolorowymi lub same łańcuchy bez żarówek. Produkty idealnie sprawdzą się jako oświetlenie altany, tarasu czy balkonu. Wodoodporne gniazda zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Tego typu oświetlenie często wybierane jest do restauracji i barów posiadających zewnętrzne ogródki.

Girlandy już wkrótce dostępne w naszym sklepie!

Podświetlane donice do ogrodu i na taras:

Podświetlane donice LED to propozycja dekoracji ogrodu. Podkreślą ono piękno roślin w Twoim ogrodzie oraz stworzą niezapomnianą atmosferę i nastrój. Świecą one całą powierzchnią przez co sprawdzą się jako element doświetlenia ogrodu, tarasu lub jako wyznaczenie ścieżek w ogrodzie. Donice występują w różnych rozmiarach od 66cm do 96cm. Lampy posiadają wbudowany akumulator 2200mAh, a zasilacz do ich ładowania znajduje się w zestawie.

Podświetlane donice już niedługo pojawią się w naszej ofercie.


Reflektorki ogrodowe:

BUSH                                                      GRIBLO

Dzięki reflektorom ogrodowym możesz doświetlić roślinne aranżacje w swoim ogrodzie lub wybrany fragment elewacji budynku.


Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez email.

sklep@centrumelektryczne.pl

609 120 395 Maciek

785 620 716 Kasia

605 052 790  Asia

Leave a Reply