Kategorie

Czy wiecie, że mamy spory udział w dostarczaniu energii do wielu miejsc?

Czy wiecie, że mamy spory udział w dostarczaniu energii do wielu miejsc?

Nasz doświadczenie i znajomość rynku owocują efektywną współpracą. Robimy wszystko, by jak najszybciej dostrzegać nowe wyzwania.

Lubimy się chwalić, że współpracujemy z największymi firmami w Polsce i za granicą. Nie boimy się dużych i wysokobudżetowych projektów, dlatego jesteśmy partnerem dla największych podmiotów. Zdobywaliśmy doświadczenie przy budowie największych inwestycji w Polsce, tj. kopalni, elektrowni, stadionów, infrastruktury drogowej i kolejowej, centrów handlowych, instalacji w zakładach chemicznych, farm wiatrowych.

Czy wiecie, że nasza spółka Energy II była czołowym dostawcą kabli i przewodów na budowę jednej z największych farm wiatrowych w Polsce – Wartkowo? Znajduje się ona w powiecie kołobrzeskim w województwie zachodniopomorskim. Farma Wartkowo posiada moc około 31 MW zainstalowaną w 15 turbinach wiatrowych. Najważniejszy jest tutaj powstały efekt ekologiczny w postaci redukcji emisji dwutlenku węgla o około 73 tysiące ton jakie byłyby wyemitowane do atmosfery przy spalaniu 39 tysięcy ton węgla.

Jako ciekawostkę przekazujemy Wam informację, że w Oklahomie powstanie elektrownia wiatrowa o mocy 2000 MW i pozwoli zaoszczędzić odbiorcom energii około 2 miliardów dolarów przez okres 25 lat.

Leave a Reply