Kategorie

Gniazda elektryczne bezpieczne dla dzieci

Gniazda elektryczne bezpieczne dla dzieci

Pokój dziecka – czyli kącik bezpieczeństwa w Twoim domu

Urządzanie dziecięcego pokoju to nie lada wyzwanie! Rodzice przerzucają się coraz ciekawszymi projektami, zabawkami i dekoracjami. A co na to wszystko nasz mały bobas? Co w takich aranżacjach jest najważniejsze dla dziecka i dlaczego warto pomyśleć o pokoju dziecięcym w nieco innym świetle? Poznaj 3 fazy projektowania według Schneider Electric: pomysł, bezpieczeństwo i komfort.

POMYSŁ, czyli od czego zacząć

Zaczynamy zawsze od podstaw! Warto odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące kolorystyki, która często wiąże się z płcią dziecka. Mamy np. niezmiennie forsują róż dla dziewczynek i błękit dla chłopców, prawda?

Niezależnie od tej decyzji podpowiemy, że wybierając odcienie farb warto skupić się na kolorach stonowanych i subtelnych - jeśli zajdzie potrzeba rozświetlenia pomieszczania - pomogą nam w tym różnego rodzaju dodatki: lampy, poduszki, zabawki. Ale jednak pierwsza faza rozwoju malucha wymaga zdecydowanie spokoju, a ten zapewni nam stonowana kolorystyka. Dobierając mebelki, czy zabawki nie zapominajmy o elementach, które na stałe pojawią się w tej przestrzeni, tj. włączniki światła czyli odpowiedni osprzęt elektroinstalacyjny. W dziecięcym pokoju zdecydowanie rekomendujemy postawić na klasykę i uniwersalność, którą docenimy niebawem, bo przecież dzieci tak szybko rosną.

BEZPIECZEŃSTWO, czyli jak ważne są gniazdka bezpieczne dla dzieci

Czas beztroskiego zaglądania do dziecięcego łóżeczka mija bardzo szybko, a tuż po nim nadchodzi stawianie pierwszych kroków i dotykanie oraz strącanie absolutnie wszystkiego, co znajduje się w zasięgu wzroku i rąk. Warto przygotować się na ten czas i zabezpieczyć zarówno pokój dziecięcy, jak i pozostałą przestrzeń mieszkania. Nie zapominając o ostrych kantach, czy przedmiotach które łatwo strącić z wysokości, szczególną uwagę skupmy na ryzyku otaczającej nas elektryki. Wszystkie gniazdka i łączniki to wyjątkowo atrakcyjne dla dziecka detale.

Już przy aranżacji pokoju lub jego remoncie należy zwrócić uwagę na możliwość zakupu bezpiecznego osprzętu elektroinstalacyjnego oraz zadbać o zainstalowanie go na odpowiedniej wysokości. Wszystko po to, by nasze dziecko nie miało niebezpiecznego kontaktu z prądem. Dlatego istotny jest dobór osprzętu, gniazdek bezpiecznych dla dzieci. Najłatwiejszą formą zabezpieczenia przed porażeniem prądem jest zainstalowanie gniazdek, które maja uziemienie oraz przesłony z torów prądowych. Konstrukcja takiego typu urządzenia uniemożliwia najmłodszym domownikom wetknięcie przypadkowych przedmiotów do gniazdka, tym samym nie ma ryzyka porażenia prądem. Jest to bezpieczne, ponieważ w mechanizmie gniazda zamontowana jest specjalna przesłona, która uchyla się pod wpływem dwóch bolców wtyczki. Warto dobrać takie gniazda do wystroju pokoju. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Gniazdka bezpieczne dla dzieci znajdziesz w seriach Sedna i Asfora Schneider Electric

Zobacz ofertę Sedna lub Asfora

KOMFORT, czyli jak ważne są detale

Pokój dziecięcy jest wymagającą przestrzenią, która ma dać komfort dziecku, ale przede wszystkim rodzicom, którzy czasem potrzebują wyłączyć światło i po prostu odespać. Projektując to miejsce zadaj sobie pytania, co ułatwi Ci pracę - gdzie postawić łóżeczko, żeby móc szybko zareagować, na jakiej wysokości zainstalować przewijak, żeby był adekwatny do Twojego wzrostu, itp. Do tych pytań dorzuć także te, które pozwolą w przyszłości uniknąć zbędnego wiercenia w ścianach. Jeśli chwilę zastanowisz się nad pokojem swojego dziecka, zauważysz że prawdopodobnie pojawią się w nim dodatkowe sprzęty, takie jak :

  • odtwarzacz, aby maluch zasypiał przy kołysankach, czy słuchowiskach,
  • nocna lampka, która aktualnie staje się także elementem dekoracji - niejednokrotnie przybiera kształt kwiatuszka, czy chmurki,
  • nawilżacz powietrza, który sprawdza się przede wszystkim w okresach grzewczych, itd.

Z pewnością dojdziesz do momentu, że z powodu licznych sprzętów elektrycznych będzie brakować wolnego gniazdka elektrycznego. Odpowiedzią na liczne sprzęty elektroniczne będzie przykładowo zastosowanie ramek potrójnych, poczwórnych, czy nawet sześciokrotnych oczywiście w uprzednio przemyślanym miejscu!

Komfort zyskasz także dzięki dobrze dobranej, wysokiej jakości farbie do ścian (zaufaj nam, nie raz pojawi się na nich laurka ;)) i trwałym, dobrej jakości osprzęcie elektroinstalacyjnym. Warto wybierać serie, które wykonane są z materiałów odpornych na uszkodzenia - przykładowo seria Asfora  Schneider Electric w kolorze białym i kremowym stworzona jest z jednolitego materiału, więc w przypadku zarysowania pozostaje ono niewidoczne. Podobnie seria Sedna Schneider Electric  jest trwała i odporna na zarysowania.

 

Warto też dostosować daną serię osprzętu do wystroju wnętrz. Jak wiadomo na rynku można znaleźć wiele ofert, natomiast proponowana przez nas linia produktów Asfora Schneider Electric wyróżnia się klasyczną formą, wyrazistym kształtem i aż 36-cioma możliwościami kompozycji kolorystycznych. Inna propozycja to Sedna Schneider Electric, która prezentuje przede wszystkim oryginalny design - cieniutką ramkę (zaledwie 8 mm) i piękne pastelowe kolory!

Być może w sam raz do pokoju Twojego dziecka, czy nastolatka?

Sprawdź klasyczne gniazdka elektryczne  Asfora w naszym sklepie

Zobacz serię Sedna w naszym sklepie

 

Leave a Reply